Obserwuj w Google News

Martyna Wojciechowska opowiedziała o pierwszym seksie. Miała zaledwie 17 lat. "Słabe to było" [WIDEO]

2 min. czytania
23.06.2022 13:11
Zareaguj Reakcja

Martyna Wojciechowska zaprosiła Anję Rubik do rozmowy o seksie i antykoncepcji. Podróżniczka i gwiazda TVN opowiedziała o swoim "pierwszym razie" w wieku zaledwie 17 lat i poruszyła ważną kwestię antykoncepcji. 

Martyna Wojciechowska
fot. screen: YouTube / Kultowe Rozmowy

Martyna Wojciechowska to osobowość telewizyjna, której nie trzeba przedstawiać nawet osobom, które nie są wiernymi widzami stacji TVN. Jedna z najpopularniejszych polskich podróżniczek, dziennikarek i prezenterek karierę rozpoczynała jako modelka. Szybko pojawiła się w telewizji jako prowadząca między innymi magazynu "Automaniak" i reality-show "Big Brother". Jednak prawdziwą sławę zyskała, gdy połączyła dziennikarski talent z pasją do podróży. Zdobywczyni Korony Ziemi od 2009 roku jest gwiazdą dokumentalnego formatu "Kobieta na krańcu świata", w którym odwiedza egzotyczne miejsca, ale przede wszystkim opowiada o silnych kobietach i niezwykłych osobowościach, które niejednokrotnie poświęcają swoje życie pomocy innym.

Martyna Wojciechowska znana jest z zaangażowania w działalność charytatywną i zainteresowanie kwestiami społecznymi. Gwiazda TVN prowadzi kanał w serwisie YouTube, na którym możemy zobaczyć między innymi jej rozmowy z innymi krajowymi gwiazdami. Tym razem zaprosiła Anję Rubik, supermodelkę i pomysłodawczynię kampanii #sexed poruszającej temat edukacji seksualnej młodzieży. Panie wymieniły się doświadczeniami w kwestii inicjacji seksualnej i zwróciły uwagę na niezwykle ważny temat antykoncepcji wśród młodych ludzi.

Gwiazdy świętują Dzień Matki
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / juliawieniawa / anja_rubik / annalewandowskahpba
Redakcja poleca

Martyna Wojciechowska opowiedziała o swoim "pierwszym razie". Wspomniała o antykoncepcji

W rozmowie z Anją Rubik Martyna Wojciechowska nie ukrywała, że jej zdaniem wychowanie seksualne powinno być stałym elementem zajęć lekcyjnych.

- Ja wierzę, że potrzebna jest nam mądra, dobra, edukacja seksualna. (...) Jest to próba przybliżenia nam cielesności, zrozumienia jej, zaakceptowania, jest to umiejętność budowania relacji (...). Bardzo głęboko wierzę, że edukacja seksualna powinna być takim samym przedmiotem w szkole jak matematyka, język polski (....) tymczasem... jest, jak jest - oceniła.

Anja i Martyna wspominały także swoje pierwsze doświadczenia seksualne. Modelka "pierwszy raz" przeżyła w wieku 16 lat, podróżniczka rok później. Wojciechowska nie ukrywała, że "słabe to było" i zdradziła, że właśnie nieodpowiedni poziom edukacji seksualnej był dla niej problemem.

- Myślę, że gdybyśmy miały szansę się do tego przygotować, przemyśleć, czy to w ogóle ten, czy ta sytuacja (...) Ja na przykład miałam wielki problem, żeby zadbać o antykoncepcję. Przyznaję. To jest chyba problem wielu dziewczyn, które nie wiedzą, jak powiedzieć, żeby on założył prezerwatywę - stwierdziła.

Pamiętajmy, że właśnie w wieku 16-17 lat bardzo często dochodzi do inicjacji seksualnej, a edukacja seksualna pozwala na uniknięcie wielu ryzykownych zachowań.