Zamknij

Reporterka TVN24 całuje się z ukochaną na antyhomofobicznej akcji. "Ile można to znosić?!" [FOTO]

31.05.2022 10:58

Marta Warchoł z TVN24 jest w związku z koleżanką ze stacji. Obie wzięły udział w antyhomofobicznym happeningu i namiętnie pocałowały się na tle pomazanych plakatów "Vogue'a". 

Marta Warchoł z partnerką
fot. Instagram:@marta.warhol

W zeszłym roku reporterka TVN24 Marta Warchoł zrobiła coming out w sieci. Opublikowała zdjęcie, na którym całuje się ze swoją partnerką, Iwoną Widomską, związaną z TVN producentka "Faktów". Od tamtego czasu dziennikarki chętnie dzielą się wspólnymi fotografiami, oswajając internautów z tematyką LGBT. Niedawno obie panie bawiły się na weselu kolegi ze stacji, dziennikarza Michała Tracza, który poślubił swojego partnera w Austrii. 

Marta Warchoł z TVN24 z partnerką całują się tle okładek "Vogue'a"

Czerwiec jest uważany za "miesiąc dumy" LGBTQ+. Z tej okazji polski "Vogue" umieścił na okładce dwie całujące się pary jednopłciowe. Na zdjęciach pojawili się: znana z "Top Model" Julia Sobczyńska z narzeczoną Judytą Mliczek oraz Kacper Godlewski i Dominik Rosiński. 

W ramach kampanii promocyjnej w stolicy rozklejono plakaty z okładkami czerwcowego "Vogue'a". Jednak część została już zniszczona. Jednego ze sprawców przyłapano na gorącym uczynku - był to starszy mężczyzna, zamazujący plakaty sprejem. Kampania Przeciw Homofobii potępiła czyn, określając go jako akt wandalizmu, do protestu organizacji przyłączyło się wiele znanych osób i influencerów. 

W geście protestu zorganizowano happening, w którym znane pary nieheteronormatywne całują się na tle pomazanych plakatów Vogue'a. Pojawiły się wśród nich Marta Warchoł i Iwona Widomska, które udostępniły w mediach społecznościowych zdjęcie swojego pocałunku. 

To się nie uda. Nie zasprejujecie nas - osób nieheteronormatywnych - napisała Marta Warchoł. 

Dzięki Marcie Pajer dowiedzieliśmy się, że w centrum grasuje senior-homofob. W centrum stolicy, kraju w Europie. Jak wiele nienawiści zostało wpompowanych w Polaków przez ostatnie lata? I jak długo mamy jeszcze obserwować tego konsekwencje? Ile mamy to znosić?!

My nie planujemy się poddawać i Wy też nie pozwólcie, żeby ktoś Was stłamsił #loveislove - zaapelowała na Instagramie reporterka TVN24.

Rafał Grabias z "Królowych życia" oburzony zamazaniem okładki Vogue z całującymi się mężczyznami

w23we
fot. Instagram:@marta.warhol
w23
fot. Instastories:@marta.warhol
w23w
fot. Instastories:@marta.warhol
loader
Te polskie gwiazdy dokonały coming outu
10 Zobacz galerię
fot. Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia/East News