Zamknij

Marianna Schreiber pokazała listę głosujących za "lexTVN". Mąż ją zawiódł? "Kochanie, czemu"

17.12.2021 18:46

Marianna Schreiber, znana z występu w "Top Model" żona polityka PiS, opublikowała w sieci listę posłów, którzy głosowali za ustawą "lexTVN". Celebrytka najwyraźniej nie jest zadowolona z postawy swojego męża Łukasza Schreibera. 

Marianna Schreiber
fot. screen: Instagram / marysiaschreiber

Marianna Schreiber zyskała ogromną popularność po tym, jak wystąpiła w 10. edycji programu "Top Model". Choć nie odniosła spektakularnego sukcesu, zaimponowała wysportowaną sylwetką oraz zdobyła spory rozgłos. Wszystko za sprawą rodzinnych powiązań, bowiem mężem Marianny jest Łukasz Schreiber, poseł PiS, który w listopadzie 2019 roku objął stanowisko ministra-członka Rady Ministrów w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego. Wysoko postawiony członek partii rządzącej mógł nie być zachwycony występem żony w show TVN, nic dziwnego zatem, że ta obawiała się jego reakcji.

- Mężowi na pewno niełatwo zaakceptować ten pomysł, ale na koniec pokazuje mi, że mnie kocha i dzielnie dźwiga moje decyzje - informowała w wywiadzie.

Poglądy małżonków wydają się dosyć odległe. Modelka, która z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutką, pojawiła się między innymi na proteście nauczycieli, wzięła także udział w marszu "Ani jednej więcej" po śmierci 30-letniej Izy. Kobieta została przyjęta na oddział z powodu odpłynięcia płynu owodniowego, natomiast lekarze czekali aż płód, u którego wcześniej zdiagnozowano wady wrodzone, obumrze. Zdaniem wielu osób był to tragiczny przykład tego, jak groźne jest zaostrzanie prawa antyaborcyjnego.

- Jak to możliwe, że mimo takich różnic w poglądach dwie osoby są razem? Sama nie potrafię tego wyjaśnić, ale czy istnieje jakaś racjonalna metodologia dla miłości? Każdy, kto jest w małżeństwie, już wie, że miłość się zmienia i podobnie jak każdy z nas dojrzewa. (...) Jeżeli ja i Łukasz jesteśmy w stanie (choć to bardzo trudne) akceptować siebie wzajemnie jako jednostki i rozumieć swoją odrębność, to dlaczego tak trudno innym tolerować to, że się różnimy? - pisała Marianna na swoim blogu.

Joanna Krupa
8 Zobacz galerię
fot. Gregorio Binuya/Everett Collection

Marianna Schreiber zła na męża? Łukasz Schreiber głosował za "lexTVN"

Wydaje się, że tym razem Łukasz Schreiber mógł zawieść żonę. Sejm niespodziewanie przegłosował ustawę "lexTVN". Wielokrotnie zgłaszano uwagi, że komisja jest "nielegalna" i zwołana w "nieregulaminowym trybie". Część posłów opozycji opuściła obrady podczas głosowania. W sieci i mediach zawrzało, pojawiły się komentarze mówiące o bezpardonowym ataku na wolne media w Polsce.

- To jakiś PZPR, to jakaś Korea - skomentował sprawę marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Oburzona wydaje się także Marianna Schreiber, która na swoim profilu na Twitterze opublikowała listę posłów PiS, którzy zagłosowali za odrzuceniem senackiego weta w sprawie ustawy "lexTVN", dzięki czemu trafi ona do prezydenta Andrzeja Dudy. Wśród nich znalazł się także mąż modelki.

- Kochanie, czemu? - zapytała w sieci Marianna.

Na post natychmiast zareagowali internauci.

- Bo Pani kochanie to zwykły piesek Kaczora. Taka typowa zakompleksiona łajza bez jaj.

- To proszę Pani zemsta za udział w "Top Model" i w programie Kuby Wojewódzkiego. Przykro mi, że Pani mąż jest taki mściwy.

- To bardzo proste. Pani mąż jest kukiełką PiSu. Może z Panią rozmawiać i wspierać zmianę poglądów, ale to nie zmienia jego pozycji i zadań w PiSie. A tak poza tym, taka rada dla Pani. Proszę zadać to pytanie mężowi np. przy kolacji. Będzie to zdecydowanie bardziej logiczne - czytamy w komentarzach.

loader