Obserwuj w Google News

Marianna Schreiber zakłada partię polityczną. "Letnią porą widzimy się w każdym miejscu w Polsce"

Anna Skalik
3 min. czytania
06.04.2022 10:43
Zareaguj Reakcja

Marianna Schreiber zakłada własną partię polityczną. Ugrupowanie pod nazwą "Mam dość" ma startować w przyszłych wyborach parlamentarnych. Modelka i żona działacza PiS przekonuje, że będzie to partia dla ludzi, którzy chcą zmieniać świat na lepsze.

Marianna Schreiber
fot. Instagram/Marianna Schreiber/screen

Marianna Schreiber zaskoczyła w sieci deklaracją, że zakłada własną partię polityczną "Mam dość". Gwiazda "Top model" opublikowała na Instagramie swoją polityczną odezwę, w której tłumaczy, jakich ludzi chce zrzeszać wokół siebie, i wyjaśnia powody swojej decyzji o wkroczeniu w politykę. Jak twierdzi, decyzję podjęła po długich przemyśleniach i mając dość pukania do drzwi, które się nie otwierają. Zwraca uwagę, że na polskiej scenie politycznej brakuje ugrupowania łączącego ludzi, którzy po prostu chcą zmieniać świat na lepsze.

Nowa partia na WYBORY 2023r. - DO ZOBACZENIA - zachęca Marianna Schreiber.

Zobacz także: Żurnalista oskarżony o oszustwa? Chodzi o setki tysięcy złotych. Jest komentarz. "Uciekałem jak szczur" 

Marianna Schreiber zakłada partię "Mam dość" i zapowiada start w wyborach

W swojej długiej odezwie Marianna wyjaśnia, że ostatnie półtora miesiąca pokazało, że w Polsce jest wiele osób, które w sposób bezinteresowny chcą pomagać innym i budować wokół siebie lepszy świat. I właśnie do nich modelka i przyszła polityczka kieruje swoje słowa.

Przekonałam się, że droga na bagna prowadzi donikąd. Dosyć pukania do drzwi, których nie otwierają. Po długim zastanowieniu, przemyśleniu, decyzja zapadła. Chcę powołać do życia nową partię "MAM DOŚĆ”. Chcę zrzeszyć wokół siebie ludzi, nie tylko negujących polską rzeczywistość, ale takich, którym się chce, tak jak mi, chce zmieniać świat na lepsze, dzielić dobrem, empatią, szacunkiem wobec współobywateli. Ostatnie półtora miesiąca dowiodło, jak dużo w Polakach jest dobra, ochoty do bezkompromisowej pomocy uchodźcom z Ukrainy. Gdzie nie liczą się pieniądze, a działanie - wyjaśnia założycielka nowej partii.

Dodaje, że od polityki uciec się nie da, a ona stworzy miejsce dla każdego, kto chce czynić dobro dla innych - bez kategoryzowania i odrzucania.

Redakcja poleca

Tak wielu z nas ucieka od polityki. Ale ona dogoni każdego, czy tego chce, czy nie chce. Tak wielu Polaków zrezygnowało z oddania swojego głosu w wyborach, ponieważ nikt nie reprezentuje ich interesu. Istniejące ugrupowania od wielu lat ścierają się w sposób pozbawiony kultury politycznej. Zarzucają sobie winę za błędy, niepowodzenia w rządzeniu. Po każdej ze stron kończy się wszystko na obietnicach bez pokrycia. W partii “MAM DOŚĆ” może być każdy, komu zależy na dobru każdego człowieka. Mam dość kategoryzowania ludzi, odrzucania tych, którzy czynią więcej niż niejeden polityk - głosi Marianna Schreiber.

Gwiazda "Top model" zauważa, że nie wie, czy jej partia rozwiąże problemy, ale wierzy, że znajdą się fachowcy, którzy jej w tym pomogą.

Czy mój program rozwiąże problemy? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie w tej chwili. Wierzę, że znajdą się fachowcy, którzy mnie wesprą - mówi. Wielu z Was stwierdzi, że w pojedynkę jestem na przegranej pozycji, a tworzyć coś samemu jest bardzo ciężko, dlatego wierzę, że RAZEM nam to się uda. Dlatego za jakiś czas, letnią porą, widzimy się w każdym miejscu w Polsce - dodaje z nadzieją.

W najnowszym filmiku wyjaśnia, że jej partia to "coś między lewicą a prawicą".

Partia "Mam dość" przełamie te wieczne kłamstwa, puste obietnice, wieczne przepychanki lewicy z prawicą. My mamy tego dość! Chcemy nowości, prawdy, chcemy właściwych rozwiązań - przekonuje.