Zamknij

Mariana Naumowa odpowiada na słowa Schwarzeneggera o wojnie. Gwiazda rosyjskiej propagandy?

Maciej Friedrich
22.03.2022 09:06

Mariana Naumowa, rosyjska sportsmenka i zwolenniczka Władimira Putina, odpowiedziała na słowa Arnolda Schwarzeneggera, który potępił rosyjską inwazję na Ukrainie. W sieci została uznana za przykład oburzającej propagandy reżimu.

Mariana Naumowa
fot. screen: Instagram / maryana_n

Wojna w Ukrainie trwa już 27 dni, rosyjskie wojska nadal prowadzą inwazję na naszych wschodnich sąsiadów, których bohaterka postawa budzi uznanie na całym świecie. Żołnierze reżimu Władimira Putina są coraz bardziej brutalni, informacje o kolejnych ofiarach i mordowaniu ludności cywilnej spływają nieustannie. Rosyjska agresja to już nie tylko bezprawna napaść, ale zwykłe ludobójstwo. O pokój apeluje wiele znanych postaci, uchodźcy z Ukrainy mogą natomiast liczyć na wsparcie, czego doskonałym przykładem jest działanie polskich obywateli. Jedną z międzynarodowych gwiazd, które kierują apele o zakończenie inwazji, jest Arnold Schwarzenegger, kultowy aktor i były gubernator amerykańskiego stanu Kalifornia.

Schwarzenegger opublikował w sieci nagranie, w którym przemawia do rosyjskich żołnierzy i wzywa ich do zaprzestania agresji. Wyraził także uznanie dla postawy Rosjan, którzy protestują przeciwko wojnie.

- Żołnierze, którzy tego słuchają, pamiętajcie, że 11 mln Rosjan ma związki rodzinne z Ukrainą, tak więc każda kula, którą wystrzelicie, to strzał do brata lub siostry (...) Niektórym wmawiano, że będą walczyć przeciwko nazistom, innym, że Ukraińcy przywitają Rosjan jak bohaterów, a jeszcze innym, że jadą tylko na ćwiczenia albo że jadą bronić etnicznych Rosjan mieszkających w Ukrainie. Nic z tych rzeczy nie było prawdą (...) Do wszystkich Rosjan, którzy protestowali na ulicach przeciwko inwazji na Ukrainę: świat zobaczył waszą odwagę (...) Jesteście moimi nowymi bohaterami. Macie prawdziwe serce Rosji - mówił gwiazdor.

Na słowa Arnolda postanowiła odpowiedzieć Mariana Naumowa, zawodniczka trójboju siłowego i najwyraźniej nowa gwiazda oburzającej rosyjskiej propagandy.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Mariana Naumowa gwiazdą rosyjskiej propagandy. Rosyjska sportsmenka odpowiedziała Arnoldowi Schwazeneggerowi

Wideo opublikowane przez Naumową rozpowszechnia rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, co doskonale pokazuje, że to nic innego, jak element putinowskiej propagandy.

- Drogi panie Schwarzenegger, jestem pewna, że mnie pan pamięta. W 2015 roku na zawodach Arnold Classic w USA ja, 15-letnia dziewczyna z Rosji, ustanowiłam rekord świata w podnoszeniu 150 kilogramów. Gratulowałeś mi, pytałeś o Rosję, a ja płakałam z radości. Wydałeś mi się taki troskliwy, miły i mądry (...) W rzeczywistości Terminator nie tylko nie chronił, nie pomagał, nie ratował dzieci Donbasu, ale nawet nie czytał ich listów i nie próbował zrozumieć sytuacji (...) Twój ojciec przyjechał do mojej ojczyzny z pistoletem, mordując i okaleczając moich rodaków - opowiadała Rosjanka.

Polscy internauci bardzo jasno dali do zrozumienia, co sądzą o propagandowej wypowiedzi zawodniczki.

- Rosja to stan umysłu. Zniewolonego.

- Z całego serca życzę jej wszystkiego tego, co w Donbasie, Mariupolu, Charkowie to rosyjskie ścierwo robi dzieciom.

- To nie jest odpowiedź "rosyjskiej sportsmenki", tylko rosyjskiej propagandy.

- Co za żenada - czytamy w komentarzach.