Zamknij

Maria Maszkowa wspiera Ukrainę. Mocne wyznanie rosyjskiej gwiazdy "Zniewolonej" [FOTO]

Maciej Friedrich
08.03.2022 16:45

Maria Maszkowa, jedna z gwiazd serialu "Zniewolona", solidaryzuje się z napadniętą przez Rosję Ukrainą. Rosyjska aktorka opublikowała chwytający ze serce wpis, w którym przyznała, że nie wie, jaka przyszłość czeka jej kraj po wojnie. 

Maria Maszkowa
fot. screen: Instagram / masha_mashkova_official

Wojna w Ukrainie nadal zbiera śmiertelne żniwo, inwazja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów nie ustaje, a agresor stosuje coraz bardziej brutalne metody, takie jak mordowanie ludności cywilnej czy wykorzystywanie broni zakazanej przez międzynarodowe traktaty. Ukraińcy dają przykład bohaterstwa, broniąc swojej ojczyzny, jednak ofiar nadal przybywa, a zniszczenia są ogromne. Ogrom tragedii doskonale widać na przykładzie uchodźców, którzy uciekają ze swojej ojczyzny. Godna uznania jest postawa Polaków, którzy zjednoczyli się, by pomóc bliźnim w tym niezwykle trudnym czasie. Jednak z całego świata słychać głosy żalu i oburzenia brutalnym atakiem na Ukrainę. Bierni nie pozostają także celebryci, doskonałym przykładem są tu Mila Kunis i Ashton Kutcher, którzy przekazali trzy miliony dolarów na pomoc uchodźcom.

Nie można zapominać, że godne potępienia działania Władimira Putina i jego współpracowników nie powinny rzutować na postrzeganie całego rosyjskiego społeczeństwa. Wielu Rosjan nie zgadza się z agresją na Ukrainę, a więzienia pełne są osób, które otwarcie protestowały przeciwko reżimowi i wojnie. Swojej solidarności z obrońcami Ukrainy i ofiarami wojny nie ukrywa Maria Maszkowa, aktorka doskonale znana z popularnego serialu "Zniewolona".

Zobacz także: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Maria Maszkowa solidaryzuje się z Ukrainą. Szczere słowa rosyjskiej aktorki znanej ze "Zniewolonej"

"Zniewolona" to ukraiński serial kostiumowy, który cieszy się popularnością także w naszym kraju. Od 2019 roku produkcję możemy oglądać na antenie Telewizji Polskiej. Występuje w niej między innymi Maria Maszkowa, pochodząca z Rosji aktorka znana także z "Gorący temat" czy "Ucieczka z Moskwabadu". Za pośrednictwem mediów społecznościowych gwiazda wyraziła swoją solidarność z Ukrainą.

- Na Cmentarzu Bajkowa w Kijowie leży ojciec mojego męża, dziadek moich dzieci, wybitny radziecki pianista Aleksander Słobodyanik. W tej chwili moi przyjaciele i krewni na Ukrainie są bombardowani przez mój kraj, Rosję. To nie jest operacja specjalna. To jest prawdziwa wojna. Nie widzę tego w telewizji, słyszę odgłosy wojny, rozmawiając przez telefon z ludźmi - napisała na Instagramie.

Maszkowa podkreśliła, że sercem jest ze swoją ojczyzną, ale nie zgadza się na inwazję na Ukrainę.

- Moje serce jest z moim rosyjskim narodem. Nie wiem, jak będziemy żyć. Moja dusza jest z narodem ukraińskim i jest teraz bombardowana - czytamy w poście aktorki.

Wpis Marii polubiły ponad dwa tysiące użytkowników, którzy zgadzają się ze słowami aktorki.