Obserwuj w Google News

Marcin Prokop odpowiada na hejt. Internauci krytykują jego wywiad z córką Agaty Mróz

2 min. czytania
14.04.2021 16:43
Zareaguj Reakcja

Marcin Prokop mierzy się z hejtem. Dziennikarz z pewnością nie przypuszczał, że jego rozmowa z córką zmarłej Agaty Mróz wywoła tak ogromne poruszenie w sieci. Teraz gwiazdor "Dzień dobry TVN" postanowił odpowiedzieć niezadowolonym widzom.

Marcin Prokop
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East News

Marcin Prokop miał okazję porozmawiać z córką Agaty Mróz. Siatkarka zmarła 13 lat temu. Gdy zdiagnozowano u niej białaczkę, podjęła wszelkie starania, by wygrać z chorobą. Choć miała ustalony termin operacji przeszczepu szpiku, został on zmieniony, gdy kobieta dowiedziała się o ciąży. Agata Mróz urodziła córką Lilianę. Zmarła dwa miesiące później w wieku 26 lat. Teraz Liliana, która jest nastolatką, zdecydowała się opowiedzieć o śmierci mamy w programie "Dzień dobry TVN".

Podczas rozmowy z ust Marcina Prokopa padło pytanie, które zszokowało część widzów. "Piszą w Internecie, że gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła. Co czujesz, czytając takie komentarze ludzi pełnych jadu?" - spytał dziennikarz. Nastolatka odpowiedziała, że dawniej brała te komentarze do siebie, jednak na szczęście mogła liczyć na wspierające słowa ze strony przyjaciół oraz rodziny. Niektórym internautom nie spodobało się pytanie, jakie wypowiedział Marcin Prokop.

Zobacz także:  Marcin Prokop zaliczył zabawną wpadkę w "Dzień Dobry TVN". Jak z niej wybrnął?

Marcin Prokop mierzy się z hejtem po rozmowie z córką Agaty Mróz-Olszewskiej

Zdaniem części osób zadane pytanie było zbyt bezpośrednie i mogło zaboleć nastolatkę. Marcin Prokop musiał zmierzyć się ze słowami krytyki, a nawet obelgami. Niektórzy wyrwali wypowiedź z kontekstu i sugerowali nawet, że dziennikarz zaatakował Lilianę. Prowadzący "Dzień dobry TVN" ostatecznie postanowił odpowiedzieć na wpis hejtera.

- Może następnym razem, zanim zechce pan coś bezmyślnie skomentować, obejrzy pan materiał źródłowy, zamiast powoływać się na coś, co pan na ten temat przeczytał i co jest wyrwaną z kontekstu, powielaną przez pana ćwierćprawdą. Po pierwsze, to my usłyszeliśmy przed programem od ojca dziecka Agaty Mróz, że jego córka musi od lat konfrontować się z hejtem na swój temat, który przytoczyłem na antenie, więc nie dowiedziała się tego od nas [...] Jaki był cel tego pytania? Pokazanie, jak podli, durni i okrutni potrafią być ludzie. Zanim więc następnym razem zechce pan coś skomentować, używając przy tym języka hejtu i przemocy, który przecież tak pana bardzo rozdrażnił, niech pan się lepiej przygotuje i dwa razy zastanowi. Polecam to również pana znajomym, których arcyprzemyślane wpisy tutaj widzę - wyjaśnił Prokop (cytat za serwisem Pudelek - przyp. red.).

Oglądaliście wywiad Marcina Prokopa z córką Agaty Mróz?