Zamknij

Mama Anny Przybylskiej o śmierci córki i walce z hejtem. "Byłam gotowa wyjść na balkon i skoczyć"

08.09.2021 17:15

Krystyna Przybylska w szczerej rozmowie z Dorotą Wellman opowiedziała o traumatycznych przeżyciach oraz hejcie, z jakim musiała zmierzyć się po śmierci córki. Poruszyła także temat filmu dokumentalnego o Annie Przybylskiej. 

Krystyna Przybylska
fot. Michal Wozniak/East News

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po długiej walce z chorobą nowotworową. U aktorki zdiagnozowano guza trzustki, którego mimo operacji nie udało się całkowicie pokonać. Gwiazda odeszła w rodzinnym domu w Gdyni Orłowie, zostawiając partnera Jarosława Bieniuka oraz troje dorastających dzieci. 

Śmierć 36-letniej gwiazdy wstrząsnęła całą Polską. Fani do dzisiaj łączą się w bólu z rodziną aktorki, szczególnie z jej dziećmi: występującą w "Tańcu z gwiazdami" Oliwią Bieniuk, Szymonem i Jasiem, którzy w chwili śmierci mamy mieli po kilka lat, oraz mamą i siostrami. Dla pani Krystyny Przybylskiej strata córka była kolejnym potężnym ciosem od losu. Kobieta wcześniej straciła męża - ojca Ani, który również zmarł na nowotwór. W lutym tego roku media poinformowały o śmierci jej drugiego partnera życiowego.

Mama Anny Przybylskiej wspomina córkę 

Krystyna Przybylska w "Dzień Dobry TVN" wróciła pamięcią do czasów po śmierci córki. Jak przyznała, robiła wówczas wszystko, żeby tylko nie myśleć o tragedii, jaka ją spotkała. 

Ja się rzuciłam w pracę, akcje społeczne. Bałabym się być sama w domu ze swoimi myślami. Zdaje się, że to mnie napędza. Jest to naprawdę bardzo ważna rzecz. Nie pokazuję łez, bo już się przekonałam, że każdy się boi płaczących. Każdy się boi, że mogłabym o coś poprosić. Po prostu idę naprzód - wyznał w rozmowie z Dorotą Wellman. 

Mimo upływu czasu pani Krystyna nie pogodziła się z odejściem Ani.

Bardzo mi jej brakuje. Proszę wierzyć, że strasznie mi jej brakuje. Mam czasem takie wrażenie, jakby wyjechała i wróci - podkreśliła. 

W wywiadzie przyznała, że obecnie niechętnie udziela wywiadów. Był czas, że często zwierzała się w mediach na temat córki, zaangażowała się także w promocję biografii Anny Przybylskiej. Wycofała się, gdy sieć zalały bezlitosne komentarze o lansowaniu się na rodzinnej tragedii. 

Tę falę hejtu, którą ja przeczytałam... Ja byłam gotowa wyjść na balkon i skoczyć, bo sobie pomyślałam, dlaczego ludzie są tacy. [...] Chciałam to z siebie wyrzucić, bo proszę mi wierzyć, że ja do dnia dzisiejszego nie wiem, czy ja przeżyłam tę żałobę, czy nie - powiedziała Dorocie Wellman. 

Krystyna Przybylska została zapytana o wnuki. Jak wyznała, Anię najbardziej przypomina jej 9-letni Jaś, z kolei Oliwia ma uśmiech i ruchy aktorki. Dorota Wellman nie omieszkała poruszyć także tematu medialnej kariery Oliwki. Pani Krystyna podkreśliła, że jest za tym, aby 19-latka spełniała swoje marzenia i na pewno będzie ją w tym wspierać.

Będzie film dokumentalny o Annie Przybylskiej? Mama się zgadza

W rozmowie powrócił temat filmu o Annie Przybylskiej. Przypomnijmy, że rodzina aktorki nie wyraziła zgody na realizację scenariusza w takim kształcie, jak widział to reżyser Radosław Piwowarski. Prace nad produkcją wstrzymano. Pani Krystyna nie ma jednak obiekcji, by powstał dokument o zmarłej aktorce. 

To ma być dokument i na dokument się zgadzam. To na pewno potrwa i musimy się przygotować. Mamy mnóstwo filmów, mnóstwo zdjęć. Zawsze jak wyjeżdżali, to dużo rzeczy nagrywali - powiedziała Krystyna Przybylska. 

TVP wyprodukuje film o Annie Przybylskiej. Jacek Kurski przewiduje wielki sukces. "Wzruszy ich"

mama annye
fot. Michal Wozniak/East News
ania przybylska
fot. VIPHOTO/East News
loader