Obserwuj w Google News

Małgorzata Rozenek pokazała, jak ćwiczy pośladki. Internautki wytknęły jej poważny błąd

3 min. czytania
14.04.2021 11:03
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Rozenek dzięki wielomiesięcznym treningom, diecie i korzystaniu z zabiegów kosmetycznych jest w coraz lepszej formie. Właśnie pokazała wideo, na którym ćwiczy pośladki i uda. Filmik bardzo spodobał się internautkom, jednak niektóre zwróciły uwagę na poważny błąd w ćwiczeniach.

Małgorzata Rozenek
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Małgorzata Rozenek w zaledwie w kilka miesięcy po narodzinach synka Henia podjęła walkę o odzyskanie sylwetki sprzed ciąży. Po krótkim odpoczynku zaczęła ćwiczyć pod okiem trenera personalnego i regularnie korzystała z zabiegów wspomagających utratę tkanki tłuszczowej. Rezultaty tych zmagań można było oglądać w programie "Rozenek cudnie chudnie", emitowanym na TVN Style. Program na tyle spodobał się widzom, że pojawiły się pogłoski o jego możliwej kontynuacji.

Choć Rozenek zdecydowanie do formy już wróciła, nie poprzestaje na tym i chętnie pokazuje internautkom, jak ćwiczy. Właśnie na Instagramie "Perfekcyjna"' opublikowała krótkie wideo, na którym ćwiczy pośladki. Internautki zauważyły jednak, że ćwicząc gwiazda popełnia poważny błąd.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek zmaga się z uporczywym bólem. Stan pogorszył się po narodzinach Henia

Małgorzata Rozenek ćwiczy aż "pali ją d*pa". Internautki wytykają jej błąd

Na filmiku Małgorzaty Rozenek widać, jak leży ona na macie. W pierwszych ujęciach ćwiczy z gumą na kolanach z oderwanymi od podłogi biodrami i podparciem pod barkami. Na kolejnych widać ją już w pozycji leżącej z nogami uniesionymi i naprzemiennie prostowanymi równolegle do podłogi. W tego typu ćwiczeniach zwykle zwraca się uwagę nie tylko na napięcie mięśni brzucha, ale i na kontrolowanie odcinka lędźwiowego, który powinien być stabilny i "przyklejony" do podłoża. Na materiale Rozenek widać, jak celebrytka wkłada pod lędźwie dłonie. Wokół tego tematu nawiązała się dyskusja, w której internautki wytykają ćwiczącej bardzo poważny błąd.

"Małgosiu, powiedz, dlaczego trzymasz ręce pod plecami przy ćwiczeniach na brzuch? To pomaga na bolące plecy?" - zaczęła temat jedna komentująca.

Rozenek odpowiedziała: "To pomaga kontrolować przestrzeń lędźwiową, żeby nie odrywać jej od podłogi". Kolejne wpisy odniosły się do tego krytycznie.

"Żeby lepiej pracował brzuch, lędźwie powinny być wklejone w podłogę, dlatego warto lekko podnieść głowę, a nie trzymać ręce pod plecami", "Pani Małgosiu, lubię Panią oglądać, ale à propos lędźwi tutaj się nie zgodzę. Najzdrowiej jest, aby lędźwie przylegały do podłogi", "Lepiej już położyć ręce pod biodra, pośladki a najlepiej tak kontrolować brzuch i odcinek lędźwiowy, aby się nie odrywał a był neutralny - wtedy nogi pracują na tyle, na ile pozwalają lędźwia - zazwyczaj wyżej, nie dochodzą do ziemi" - wyjaśnia inna internautka.

Wreszcie głos zabrał trener personalny, który dokładnie wyjaśnił wszelkie niuanse.

Redakcja poleca

"Dłonie pod odcinkiem lędźwiowym pozwalają nam zachować naturalną lordozę w tym odcinku i uczą nas, czym jest prawidłowe ustawienie miednicy. Dobrze jest się tego nauczyć, aby później w trakcie ćwiczeń móc utrzymać nasz kręgosłup we właściwej pozycji np. wykonując ćwiczenia na pośladki. Jeżeli tego dobrze nie opanujemy, to za każdym razem będziemy nadmiernie przeciążać nasz kręgosłup. Ruch całkowitego przyklejania odcinka lędźwiowego do podłoża również jest poprawny, chociaż należy pamiętać, że dla osób, które nie tolerują nadmiernego zgięcia kręgosłupa, zbyt mocne dociskanie również może być szkodliwe i powodować ból. Jeżeli tak się dzieje to koniecznie należy zgłosić się do fizjoterapeuty" - poinstruował.

RadioZET.pl/AS