Zamknij

Małgorzata Ostrowska-Królikowska uczciła pamięć Pawła Królikowskiego [FOTO]

03.07.2020 09:54

Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz jej syn Antoni uczcili pamięć zmarłego ojca i męża, aktora Pawła Królikowskiego.Zdecydowali się na wzruszający, symboliczny gest. Opublikowane w sieci zdjęcie roztopiło serca internautów.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska uczciła pamięć o mężu
fot. Jan Bielecki/East News

Paweł Królikowski zmarł w lutym 2020 roku w wieku 58 lat. Ceniony polski aktor, którego widzowie pokochali między innymi jako Kusego z serialu "Rancza", miał na swoim koncie wiele zapadających w pamięć ról, wystąpił między innymi w "Pitbullu", cieszył się także popularnością jako juror "Twoja twarz brzmi znajomo". W 2018 roku został wybrany na prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Dwa lata później z powodów zdrowotnych musiał złożyć rezygnację.

Paweł Królikowski spoczął na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Został pochowany w Alei Zasłużonych, a pogrzeb miał charakter państwowy. Polski gwiazdor pozostawił zrozpaczoną rodzinę, żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci, wśród nich Antoniego, doskonale znanego widzom aktora, który współpracuje między innymi z Patrykiem Vegą. Małgorzata przy okazji wizyty w Kudawie-Zdroju w towarzystwie Antoniego w szczególny sposób uczciła pamięć zmarłego męża.

 Antoni Królikowski wzruszająco wspomniał Pawła Królikowskiego. "Starał się do ostatnich dni"

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antoni Królikowski uczcili pamięć Pawła Królikowskiego

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antoni Królikowski byli gośćmi Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej, w którego organizację zaangażowany był Paweł Królikowski. Postanowili w szczególny sposób upamiętnić znanego aktora. Na profilu Małgorzaty na Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym aktorka i jej syn pozują przy drzewie, które samodzielnie zasadził Paweł. Ostrowka-Królikowska nazwała drzewo "dębem Pawła".

Fani nie kryli wzruszenia, w komentarzach pod fotografią dali temu wyraz.

- Nie znałam osobiście, ale już w oczach Pana Pawła i jego szczerym uśmiechu widać było dobro. A Państwo jako jedni z nielicznych wśród osób znanych prezentowali sobą szczęśliwe i prawdziwe małżeństwo. Wielka szkoda, że odszedł tak szybko. Na zawsze w pamięci - napisała jedna z internautek.

- Będzie pięknie rósł, a dla widzów w pamięci na zawsze Pan Paweł zostanie zapamiętany z wielu ról, a przede wszystkim tej chyba najpopularniejszej w serialu wszechczasów - podsumował inny użytkownik Instagrama.