Zamknij

Maja Ostaszewska wyśmiana za pomoc na granicy. Gwiazdy TVP Info szydzą z aktorki

16.11.2021 12:32

Maja Ostaszewska pojechała na granicę z Białorusią z darami dla imigrantów. Zdjęcia aktorki zostały obśmiane przez Magdalenę Ogórek i Jarosława Jakimowicza w programie TVP Info. Inny komentator stacji obraził Maję Ostaszewską na Twitterze. 

Maja Ostaszewska
fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej porusza wielu obywateli. W sieci mnożą się doniesienia o ludzkich dramatach odbywających się w pasie granicznym, gdzie utknęły tysiące imigrantów. Na los tych osób nie pozostają obojętni polscy celebryci, którzy od paru tygodni chętnie angażują się w akcje pomocowe. Na granicy pojawili się m.in. Olga Bołądź, Krzysztof Zalewski, Maciej Stuhr z żoną oraz Maja Ostaszewska. Ta ostatni zorganizowała zbiórkę w Nowym Teatrze i razem Jackiem Braciakiem, Agatą Buzek, Magdaleną Różczką i innymi aktorami pojechali na Podlasie, aby zawieźć dary potrzebującym. 

Maja Ostaszewska niesie pomoc imigrantom. W TVP Info drwiny 

Na profilu Mai Ostaszewskiej ukazała się obszerna relacja z pobytu aktorów w nadgranicznych miejscowościach.

[...] Wszędzie spotykałyśmy wspaniałych ludzi, dla których niesienie pomocy uwięzionym w lasach ofiarom politycznej gry białoruskiego reżimu jest oczywistością. Pracują bez wytchnienia poświęcając swój czas, zdrowie, narażając się na hejt. Nie interesuje ich polityka, widzą cierpiących ludzi w lesie. Kobiety, dzieci, mężczyzn. Wysłuchałyśmy ich historii, pytałyśmy czego potrzebują. Chcieliśmy, żeby wiedzieli, że nie są sami, że im dziękujemy i wspieramy z oddali, że będziemy przyjeżdżać. Pomaganie jest legalne. Podanie ciepłego posiłku, czystej wody, lekarstw i ciepłego koca ludziom na granicy życia jest naszym człowieczym obowiązkiem. Po wyjeździe dziewczyn włączyłam się w działania @grupagranica. [...] Dziękuję Wszystkim, którzy rozumieją powagę kryzysu humanitarnego na naszej wschodniej granicy. To, że uwięzieni w pasie przygranicznym ludzie są ofiarami politycznych gier. Potrzebują naszej pomocy. To mogliśmy być my. Proszę rozmawiajcie o tym, przekonujcie. Wspierajcie finansowo działania @grupagranica @fundacjaocalenie @medycynagranicy. Apelujcie do władz o natychmiastowe wpuszczenie pomocy humanitarnej i medycznej do strefy. NIKT NIE ZASŁUGUJE NA TO, BY UMIERAĆ W LESIE - zaapelowała na Instagramie Maja Ostaszewska. 

Niosąca pomoc aktorka natychmiast stała się celem ataków w sieci oraz w programie TVP Info prowadzonym przez Magdalenę Ogórek i Jarosława Jakimowicza. Duet prezenterów drwił sobie z dużych toreb, w których Ostaszewska niosła dary. 

Nie wiem, czy widziałeś, wraca moda na duże torby. Aktorka pojechała na granice z dużymi torbami... - zagadnęła Jakimowicza Ogórek. 

Wreszcie się wyprowadza z Polski? - drwił gwiazdor "Młodych wilków". Ona z tą torbą nie pojechała w celu wyprowadzenia się tylko siania fermentu, tak? - kontynuował prowadzący "W kontrze". 

Case na Franka Sterczewskiego. Nawet torba tej samej firmy - kpiła Ogórek, nawiązując do nieudanej próby pomocy w Usnarzu Górnym posła KO

E, to modne, influencerki nosiły kiedyś te torby - zawuażył Jakimowicz, który kiedyś już naigrawał się na antenie z trendu na niebieskie torby z "dużego sklepu".

Tak, może kiedyś będziemy pamiętać Franka Sterczewskiego jako trendsettera, być może. Natomiast sytuacja jest poważna, naprawdę - zakończyła śmieszki Magdalena Ogórek. 

Z obecności Mai Ostaszewskiej na granicy z Białorusią brutalnie zadrwił inny komentator TVP Info, Stanisław Janecki. Dziennikarz skomentował wystąpienie aktorki, która przed kamerami opowiadała o wycieńczonych nastolatkach z Syrii i Iraku. "Ci chłopcy byli tak zmarznięci i tak wykończeni, również psychicznie, że nie byli w stanie sami się przebrać. Moi przyjaciele pomagali im się przebrać" - mówiła, ledwie kryjąc wzruszenie. 

Nagroda za najlepszą rolę pierwszoplanową, za efekty specjalne, za charakteryzację, dźwięk, scenariusz adaptowany i dla odkrycia roku. Diamentowy Debil - napisał na Twitterze Janecki. 

loader