Obserwuj w Google News

Maja Ostaszewska, Paulina Holtz i Joanna Moro topless. Gwiazdy mają ważny cel

2 min. czytania
16.08.2022 16:52
Zareaguj Reakcja

Maja Ostaszewska, Joanna Moro i Paulina Holtz to tylko niektóre z gwiazd, które zapozowały topless. Zdjęcia wywołują spore poruszenie oraz liczne dyskusje pomiędzy internautami – i o to właśnie chodziło. Promowana jest akcja dotycząca wolności kobiet do pokazywania swojego ciała.

Maja Ostaszewska Paulina Holtz Joanna Moro
fot. screen Instagram ostaszewskamaja_official, paulina_holtz, joannamoro.official

Maja Ostaszewska pokazała zdjęcie topless z wakacji. W długim wpisie wytłumaczyła cel publikacji fotografii. Aktorka napisała, że za granicą najczęściej plażuje bez góry od stroju i w nikim nie wzbudza to większego zdumienia. Za to w Polsce można za taki czyn dostać nawet mandat. Maja Ostaszewska zaznacza, że „oczywiście, jeśli jest się kobietą. […] jesteśmy równi i równe w swoich prawach”.

Zobacz także:  Joanna Moro pokazała nagi biust przy rodzinach z dziećmi. "Ogarnij się, kobieto!" [FOTO]

Maja Ostaszewska, Paulina Holtz i Joanna Moro topless. Mają ważny cel

Aktorka poinformowała, że ruszyła kampania „topfreedom.pl”. Kobiety publikują zdjęcia topless i walczą o równość w odsłanianiu górnej części ciała, między innymi na plaży.

- O nieseksualizowanie kobiecego ciała. O szacunek dla każdego ciała - takiego, jakie jest. Takie myślenie jest mi bardzo bliskie, więc polecam kampanię Waszej uwadze. Sama mam dosyć udawania, że np. nie istnieje coś takiego jak kobiece sutki. Cyrku wokół tak naturalnego zjawiska jak karmienie piersią – napisała Maja Ostaszewska.

Opinie internautów były mocno podzielone. Niektórzy popierają opalanie się topless, inni zauważają, że plażowicze odczuwaliby dyskomfort, a poza tym istnieją plaże nudystów. Do akcji zdecydowały się dołączyć inne polskie gwiazdy.

- Mnie osobiście do szału doprowadza konieczność blurowania lub zaklejania kobiecych brodawek. Miałam już z powodu nagich zdjęć kłopoty. Nagich, artystycznych zdjęć. Nie porno, nic wulgarnego. Ciało, po prostu. Niektóre Instagramy największych muzeów na świecie zostały zbanowane za wrzucanie obrazów i rzeźb klasycznych, na których widać było kobiece brodawki. Paranoja!!! - napisała Paulina Holtz i dodała zdjęcie z nagim biustem zakrytym napisem.

Kampanię poparła też aktorka Ewa Skibińska oraz Andrzej Chyra, który apeluje o uwolnienie piersi i torsów „od fałszywej przyzwoitości”. Joanna Moro to kolejna gwiazda, która dołączyła do akcji. Dodała zdjęcie z plaży, oczywiście topless.

Redakcja poleca

- Smutne jest dla mnie to, jak kobiety przede wszystkim są zastraszone i zawstydzone. Moją intencją nie jest namawianie do negliżu, ale do akceptacji swojego ciała, do dialogu na tematy tabu, do poszerzania wiedzy. Tu akurat zdjęcia z Fuerteventury, gdzie opalanie topless i plaże nudystów są akceptowane i widok ludzkiego ciała jest całkiem normalny. Wydaje mi się, ze tak jak mężczyźni decydują o zdjęciu koszulki sami, tak i kobiety powinny o tym same decydować, normy społeczne i kulturowe powinny iść do przodu. Uważam, że kobieta powinna mieć prawo bez seksistowskich uwag i traktowania na chodzenie bez stanika – przyznała Joanna Moro na Instagramie.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS