Zamknij

Magdalena Ogórek zniknie z TVP? Powodem ma być Jarosław Jakimowicz. "Mówimy innymi językami"

14.01.2022 10:41

Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz mieli tworzyć zgrany duet, tymczasem w mediach pojawiły się doniesienia o odejściu dziennikarki z programu "W kontrze". Powodem ma być brak porozumienia z Jakimowiczem.

Magdalena Ogórek
fot. screen: Instagram / magdalena.ogorek

Magdalena Ogórek posiada zarówno grono oddanych fanów, jak i wielu krytyków. Jedna z najpopularniejszych dziennikarek TVP karierę rozpoczynała od polityki, pracowała między innymi w sztabie wyborczym Grzegorza Napieralskiego w trakcie wyborów prezydenckich w 2010 roku. Pięć lat później sama startowała w wyborach na urząd prezydenta RP z ramienia partii SLD, jednak nie mogła cieszyć się z sukcesu. Po porażce postanowiła związać się z dziennikarstwem i publicystyką, od 2016 roku możemy oglądać ją na antenie TVP Info. Konserwatywne poglądy Ogórek zdają się licować z przekazem Telewizji Polskiej, a ona sama jest gwiazdą takich programów jak "Minęła dwudziesta" i "W kontrze".

Drugi z wymienionych programów Magdalena prowadzi w duecie z Jarosławem Jakimowiczem, aktorem znanym z takich filmów jak "Młode wilki 1/2" czy "Zenek", który nie zrobił wielkiej kariery w kinematografii, ale wydaje się sobie świetnie radzić jako zjadliwy prezenter. Program prowadzony przez byłą polityk i aktora ma grono oddanych fanów, wzbudza jednak wiele kontrowersji, głównie przez niewybredne komentarze i wątpliwej jakości humor. Okazuje się, że sama Ogórek ma mieć dosyć pracy z kolegą z show i postanowiła odejść.

ZOBACZ TAKŻE:  Jakimowicz o migrantach: wstałbym i sobie poszedł. Wcześniej drwił z posła KO

Magdalena Ogórek znika z programu "W kontrze". Powodem Jarosław Jakimowicz?

Jak informuje "Super Express", Magdalena Ogórek ma zniknąć z programu "W kontrze" z powodu nieudanej współpracy z Jarosławem Jakimowiczem.

- Zawodowo stawiane są przed nami różne wyzwania i trzeba im sprostać, natomiast prawdą jest, że od końca grudnia nie pojawiam się w programie "W kontrze". Myślę, że dla widzów naszego programu nie jest żadną tajemnicą, że mówimy zupełnie innymi językami. Prezentujemy też może inne postawy naszego dialogu z widzami. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ obowiązuje mnie pewien kanon kultury korporacyjnej - zdradziła dziennikarka.

Fani Ogórek mogą być jednak spokojni. Jak wyjaśnił "Super Expressowi" dyrektor TAI Jarosław Olechowski, Ogórek nie zniknie z anteny TVP Info.

- Program "W Kontrze" jak sama nazwa wskazuje, był pomyślany tak, by prowadzący trochę się spierali, trochę podszczypywali antenowo, ale z przymrużeniem oka, z luzem i lekkością. Ta formuła spodobała się widzom, o czym świadczą wyniki oglądalności programu, który podniósł średnie długookresowe udziały TVP Info w polskim rynku telewizyjnym. Ale kto się nie rozwija, ten skazany jest na porażkę. Dlatego pracujemy nad rozwojem formuły „W kontrze” i poszerzeniem grona prowadzących. Jednocześnie razem z panią redaktor Magdaleną Ogórek pracujemy nad nowym programem w TVP Info. Będzie to program codzienny i bardzo angażujący stąd rozważane jest odejście redaktor Ogórek z "W Kontrze". Ale nic nie jest jeszcze przesadzone - podsumował.

Wielbiciele gwiazdy TVP Info nie mają zatem powodu do smutku.