Zamknij

Magdalena Ogórek rozwiodła się? "Jest uśmiechnięta i szczęśliwa"

Anna Skalik
02.03.2022 16:42

Magdalena Ogórek znowu jest singielką - tak poinformował Super Express. Dziennikarka TVP miała rozwieść się po wielu latach małżeństwa z byłym posłem SLD - Piotrem Mochnaczewskim.

Magdalena Ogórek
fot. Instagram/Magdalena Ogórek/screen

Magdalena Ogórek zyskała szerszą popularność jako kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta w wyborach w 2015 roku. Niestety, w pierwszej turze nie udało się jej przekonać do siebie wyborców i zdobyła zaledwie 2 procent głosów, co dla wielu osób nie było zaskoczeniem, szczególnie że jej kandydatura wydawała się dość zagadkowa nawet dla samych członków SLD, którzy w mediach określali to mianem "egzotyki". Podczas kampanii Magdalena Ogórek często ujawniała kontrowersyjne poglądy, z których można było wnioskować, że z linią partii, przez którą została wystawiona, nie do końca jej po drodze. Sama deklarowała się jako kandydatka bezpartyjna.

Po wyborach, kiedy klęska Ogórek stała się faktem, dziennikarka zaczęła zwracać się w drugą stronę politycznej sceny i pojawiać się w publicznych mediach. Po pewnym czasie było jasne, że jej poglądy są bliskie PiS. Nie każdy jednak wiedział, że prywatnie Magdalena Ogórek związana była z byłym politykiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz rektorem Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie - Piotrem Mochnaczewskim. Właśnie media obiegła wieść o ich rozwodzie.

Zobacz także: Anna Mucha zachwala Trzaskowskiego. Warszawa przejmie budynek zajmowany przez Rosję

Magdalena Ogórek znowu jest singielką? Miała rozwieść się z byłym politykiem SLD

Jak poinformował Super Express, dziennikarka TVP i jej były już mąż od dawna byli związani przede wszystkim formalnie. Od kilku lat żyli w separacji, ale to rok temu do sądu trafić miał pozew o rozwód. Informator tabloidu przekazał, że powódką miała być właśnie Ogórek. Gazeta przekonuje, że dziennikarka miała ukrywać toczącą się sprawę od kilku miesięcy.

To Magda wniosła o rozwód. Nie było mowy o powrocie. Ich separacja trwała kilka lat - przekonuje informator Super Expressu.

Przez pandemię wyznaczenie terminu rozprawy miało się bardzo przedłużać, ale ostatecznie do rozwodu miało dojść w listopadzie 2021 roku. Jak wyjaśnia Super Express, mąż nie chciał robić Ogórek żadnych trudności i wszystko miało zakończyć się bez orzekania o winie.

Myślała, że rozwiedzie się najwcześniej w połowie tego roku. Na szczęście wyznaczono wcześniejszy termin. Jak na osobę, która dopiero co się rozwiodła, bardzo dobrze się trzyma. Jest uśmiechnięta i szczęśliwa - czytamy.

Sama Magdalena Ogórek nie odniosła się dotąd do tych rewelacji.