Zamknij

Magda Mołek o posłuszeństwie w pracy. Nawiązała do mobbingu w TVN? "Patoposłuszeństwo"

Maciej Friedrich
05.10.2022 15:41

Anna Wendzikowska oskarżyła TVN o mobbing. Magda Mołek w swoim wpisie nawiązała do wymagania posłuszeństwa w pracy. Czy także zaatakowała stację, w której przed laty pracowała?

Magda Mołek
fot. screen: Instagram @magda_molek

Anna Wendzikowska wywołała w sieci prawdziwą burzę swoimi słowami o współpracy z TVN. Dziennikarka zarzuciła byłym pracodawcom mobbing i poniżanie, które miały doprowadzić ją do myśli samobójczych. Sprawę skomentowała sama stacja, głos zabrały także gwiazdy, które miały okazję pracować dla TVN. Być może do tematu nawiązała Magda Mołek, która współprowadziła "Taniec z gwiazdami" i była jedną z gospodyń "Dzień Dobry TVN".

Magda Mołek o mobbingu w TVN? Dziennikarka wspomina o "Patoposłuszeństwie"

Na profilu Magdy Mołek na Instagramie pojawił się post, w którym dziennikarka poleca książkę "Patoposłuszeństwo" autorstwa Mikołaja Marceli. W poście wspomina między innymi o wymuszaniu posłuszeństwa w środowisku pracy.

- Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni posłuszeństwa. Zaczyna się od domu, potem wymagają od nas tego w szkole, wreszcie jesteśmy tacy (posłuszni) w pracy. Niewiele/u ma siłę wyrwać się z systemu, bo życie w posłuszeństwie uczy bezradności. O tym właśnie jest fenomenalna książka Mikołaja Marceli "Patoposłuszeństwo". Tytuł jest gruby, wiem, ale wcale nie jest przesadą, gdy już znasz treść tej pracy - zachęca.

Mołek przyznała, że sama zbyt długo godziła się na niesprawiedliwe traktowanie.

- Myślę, że za długo byłam posłuszna. Żałuję, że miałam odwagę postawić się systemowi i tworzącym go ludziom raptem kilka razy. Ale zawsze wtedy czułam, że żyję!
Bunt jest dobry, nieposłuszni zmieniają świat, rozwalając skostniały system - oceniła.

W kontekście oskarżeń Anny Wendzikowskiej post Mołek z pewnością wzbudzi wiele emocji. Być może dziennikarka nawiązała do swojej współpracy z TVN.