Zamknij

Magda Gessler sprzedaje świąteczne potrawy. Ceny powaliły internautów. "7 złotych za pieroga"

09.12.2021 12:27

Magda Gessler na stronie internetowej jednej ze swoich restauracji oferuje produkty świąteczne. Jednak ceny pierogów, sałatki jarzynowej czy kompotu wielu internautów zaszokowały. Czy 7 złotych za jednego pieroga to nie za wiele?

Magda Gessler
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Magda Gessler to jedna z największych osobowości telewizyjnych, czołowa krajowa celebrytka i niekwestionowany autorytet gastronomiczny. Restauratorka cieszy się ogromną sympatią i poważaniem, choć jej metody, które możemy oglądać w "Kuchennych rewolucjach", budzą kontrowersje. Magda, starając się pomóc upadającym lokalom, nie stroni od krzyków, wulgaryzmów, a nawet rzucania zastawą. Bardzo często jednak "terapia szokowa" działa i biznesy uczestników programu wracają na właściwe tory, między innymi dzięki ogromnemu doświadczeniu Gessler. Magda jest właścicielką restauracji, autorką książek kucharskich, bizneswoman. Ciężko nie słuchać rad od osoby, która odniosła niepodważalny sukces.

Nie jest tajemnicą, że restauracje Magdy Gessler nie należą do lokali budżetowych. Możemy w nich spodziewać się najwyższej jakości produktów i sprawdzonych przepisów, ale nie będzie to tanie. Ceny wielokrotnie były krytykowane, zwłaszcza kiedy restauratorka otworzyła swój sklep internetowy. Z pewnością głośnej dyskusji nie uciszy świąteczna oferta, w której możemy znaleźć tak klasyczne produkty jak pierogi, śledzie, kompot z suszu czy sałatka jarzynowa. Niestety, w cenach, które wielu wprawiły w zakłopotanie.

Pogrzeb Piotra Gesslera
7 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Magda Gessler przesadziła z cenami? Gwiazda "Kuchennych rewolucji" sprzedaje świąteczne przysmaki

Od dawna internauci sprzeczają się, czy produkty żywnościowe sygnowane znanymi nazwiskami powinny być aż tak kosztowne. Pojawiają się głosy, że w dużej mierze płaci się za popularność, inni z kolei twierdzą, że ceny są adekwatne do jakości. Podobna dyskusja rozgorzała przy okazji świątecznej oferty sklepu internetowego Magdy Gessler. Rzeczywiście, ceny świątecznych potraw nie należą do najniższych.

Za 200 gramów fileta z karpia przyjdzie nam zapłacić 28 złotych, o złotówkę droższy jest 300 gramowy słoik sałatki jarzynowej. Sześć sztuk pierogów z kapustą i prawdziwkami to wydatek 42 złote, a więc jeden pieróg kosztuje 7 złotych. Za pół kilograma pieczonego schabu ze śliwą zapłacimy 55 złotych, wielbiciele zupy grzybowej za niecały litr przysmaku musieliby zapłacić 70 złotych. Również łasuchy muszą liczyć się ze sporym wydatkiem - 1,2 kg makowca kosztuje u Gessler 120 złotych.

Oczywiście internauci są podzieleni, część z nich nie kryła oburzenia cenami świątecznych potraw.

- Ktoś napisał, że ta baba ma coś z głową, a ja myślę, że z głową coś mają ci, co to kupują po takich cenach. 7 zł za jednego pieroga, to co tam jest w środku oprócz kapusty i grzybów.

- No to będzie musiała je sama jeść.

- A wszystkim właścicielom restauracji mówi, że za wysokie ceny to tak jak z porządkami, wszędzie brudno, a trzeba u niej zajrzeć - czytamy.

Obrońcy Magdy Gessler podkreślają, że nie ma obowiązku kupowania akurat w jej sklepie i każdy ma dostęp do produktów w różnych cenach.

- Ale szczujecie, przecież każdy mniej więcej rozgarnięty wie, że to nie są potrawy dla wszystkich. Ja bym kupiła, bo wole zjeść mniej, ale smacznie, ale większość Polaków musi się nażreć w święta. Moi sąsiedzi, 4-osobowa rodzina, kupują 4-5 kilo karpia w markecie. Ludzie biedniejsi kupują w Biedronce albo innym dyskoncie, bo muszą liczyć się z groszem, ale są tacy, którzy kupią u pani Magdy. Szkoda, że nie wspominacie, jak Magda rozdawała darmo pyszne zupy dla potrzebujących.

- Mnie nie stać na takie dania, więc robię je sama. Uważam, że kogo stać to kupuje i po co te dyskusje, że drogo. Nie stać mnie to nie kupuję - komentowano.

A jak wy oceniacie świąteczne ceny w sklepie Magdy Gessler?

loader