Zamknij

Brat Magdy Gessler założył zbiórkę w sieci. Potrzebuje pieniędzy na czynsz i utrzymanie

25.06.2021 19:57

Piotr Ikonowicz zaapelował o pomoc finansową. Brat Magdy Gessler, którego obecnie można oglądać w programie "Wolni od długów" w Polsacie, zorganizował zbiórkę na platformie Patronite. Znany działacz społeczny potrzebuje środków m.in. na czynsz i utrzymanie. 

Magda Gessler i Piotr Ikonowicz
fot. WITOLD ROZBICKI/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Ikonowicz to starszy brat Magdy Gessler, prawnik i znany działacz społeczny. Niedawno Lewica zgłosiła jego kandydaturę na Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie bez powodu. Piotr Ikonowicz od wielu lat bezinteresownie pomaga wykluczonym społecznie i osobom, które w wyniku życiowych zawirowań straciły dach nad głową. Założył Kancelarię Sprawiedliwości Społecznej, w ramach której udziela darmowych porad prawnych ubogim, poświęcając na to prywatny czas i finanse. Zdarza mu się przyjmować pod swój dach rodziny z dziećmi, które nagle straciły lokum.

Magda Gessler rzadko wypowiada się na temat brata. Nie od dziś wiadomo, że rodzeństwo ma skrajnie różne zapatrywanie na sprawy ekonomiczne. Majętnej restauratorce trudno jest pojąć, dlaczego Piotr nie pobiera za swoją działalność ani złotówki, ale w duchu niesamowicie go podziwia. 

To jedna z nielicznych osób w Polsce, która pomaga innym całkowicie bezinteresownie. Namawiam go często, by brał za proces, który wygrywa, chociaż 500 zł. Jesteśmy dziwnym społeczeństwem, nie do końca szanujemy tych, którzy nam dają, ale mamy większy respekt wobec tych, którzy od nas biorą. Myślę, że gdyby pobierał takie symboliczne opłaty, to i tak byłaby duża pomoc, a on miałby środki do życia. Często się zastanawiam, z czego on właściwie żyje - powiedziała restauratorka w rozmowie z "Faktem".

Magda Gessler w młodości trafiła do domu publicznego. "Byłam w kropce. Bez grosza przy duszy"

Piotr Ikonowicz prosi o pomoc. Brat Magdy Gessler założył zbiórkę w sieci 

Piotr Ikonowicz do tej pory pomagał innym, a dzisiaj to on potrzebuje wsparcia. Brat Magdy Gessler założył zbiórkę na platformie Patronite i apeluje o datki. Wpłacona kwota pomoże mu pokryć bieżące potrzeby. 

Dlaczego Patronite? Muszę się z tego wytłumaczyć, bo sięgam do Waszych kieszeni. Mam 24 godziny i dzielę je między sen i pomaganie ludziom. Staram się pomóc jak największej liczbie osób i to wiąże się oczywiście również z dużymi technicznymi kosztami dojazdu, wynajmu lokali, kupna tonerów itd. Oczywiście, jeżeli będziecie wpłacać na mojego Patronite'a to pomożecie mi pomagać. Nie wymagam od Was, żebyście stanęli u mojego boku i pomagali tak jak ja, ale jedno, co możecie zrobić to uwolnić mnie od konieczności chałturzenia, żeby te koszty pokryć i żeby jakoś przetrwać pomagając jak najwięcej jak największej liczbie osób - napisał ba Facebooku Piotr Ikonowicz. 

Założyciel Ruchu Sprawiedliwości Społecznej utrzymuj się głównie z wierszówek, lecz to nie wystarcza na utrzymanie rodziny. 

Potrzebuję tych pieniędzy na czynsz, utrzymanie i benzynę. To wraz z zarobionymi dziennikarstwem wierszówkami pozwoli mi utrzymać rodzinę oraz prowadzić dalej pełną parą działalność Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich. Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli docierać z interwencjami i szkoleniami do miejscowości w całej Polsce - informuje w opisie zbiórki brat Gessler. 

Przypomnijmy, że obecnie Piotr Ikonowicz pełni rolę eksperta w nowym programie Polsatu "Wolni od długów". Produkcja zastąpiła na czas wakacji "Nasz nowy dom". 

loader