Obserwuj w Google News

Macy Gray obraża osoby transpłciowe? Szokująca wypowiedź piosenkarki

Anna Skalik
2 min. czytania
06.07.2022 14:21
Zareaguj Reakcja

Macy Gray gościła w jednym z brytyjskich programów telewizyjnych. Kiedy pojawił się temat udziału osób transpłciowych w zawodach sportowych, wyraziła opinię, która dotknęła środowiska LGBT+.

Macy Gray
fot. Instagram/macygray/screen

Macy Gray to popularna piosenkarka nurtów soul i R&B, znana ze swojego charakterystycznego zachrypniętego głosu. Karierę zaczynała pod koniec lat 90. ubiegłego wieku a jej debiutancki album sprzedał się w milionach egzemplarzy, przynosząc wokalistce liczne nagrody muzyczne. Gwiazda najbardziej znana jest z przebojów takich jak „I Try”, „Sweet Baby” czy „Beauty in the World”.

Zobacz także: Magda Gessler odejdzie z TVN? „Może liczyć na nowy program kulinarny”

Gwiazda swój ostatni album wydała w 2010 roku i nie wzbudził on zachwytów, zdaje się więc, że artystka lata scenicznej świetności ma za sobą, jednak nadal cieszy się olbrzymią popularnością i pojawia w mediach. Niedawno gościła w brytyjskim programie telewizyjnym „Piers Morgan Uncensored”, gdzie wypowiedziała się na temat udziału osób transpłciowych w zawodach sportowych. Stwierdzenia, które padły z jej ust, mocno poruszyły środowisko osób LGBT.

Macy Gray obraża osoby transpłciowe? Wypowiedź piosenkarki zbulwersowała fanów

W programie piosenkarka skomentowała udział transseksualistów w zawodach sportowych. Jak sama zaznaczyła, zdaje sobie sprawę z tego, że ludzie ją za to znienawidzą, ale jej zdaniem to, że ktoś przeszedł korektę płci, nie znaczy, że faktycznie zyskał płeć, której pragnął.

Tylko dlatego, że zmienisz kilka części ciała, to nie czyni cię kobietą, przykro mi – powiedziała i dodała za chwilę stwierdzenie, że „jest to fakt”.

Redakcja poleca

Potem dodała także, że mogłaby mówić do trans-mężczyzny „on”, czy do trans-kobiety „ona”, ale nie dlatego, że zaimek osobowy jest w jej mniemaniu odpowiedni do płci, tylko dlatego, że dana osoba ją o to prosi.

Jeśli chcesz, żebym mówiła o tobie „ona”, zrobię to, bo tego chcesz, ale to nie sprawi, że będziesz kobietą. To, że będę mówić o tobie „ona”, ani operacja – powiedziała Gray do prowadzącego program.

To, przez co przechodzą kobiety w życiu, jest kompletnie unikalnym doświadczeniem i operacje, ani to, jak się postrzegasz, tego nie zmienią – stwierdziła, wyjaśniając swoje stanowisko. To, czego doświadcza się będąc małą dziewczynką… Nie możesz tego mieć, tylko dlatego, że chcesz być kobietą – dodała.

Wypowiedź ta spotkała się z olbrzymią reakcją w sieci. Gray nazwana została m.in. „kompletnym transfobem”, a pod materiałami prezentującymi komentarz piosenkarki pojawiają się setki wypowiedzi, w których internauci dzielą się swoim oburzeniem. Nie brak jednak także osób, które zgadzają się z artystką, gratulując jej odwagi w wyznaniu, które wymyka się „politycznej poprawności”.