Zamknij

Maciej Stuhr kpi z Orderu dla Antoniego Macierewicza. „Tu by się przydała beatyfikacja”

24.09.2022 15:55

Maciej Stuhr w kilku zdaniach dosadnie skomentował przekazanie Antoniu Macierewiczowi Orderu Orła Białego. To najwyższe i najstarsze odznaczenie, a po uroczystości wybuchła afera, czy aby na pewno poseł podczas sprawowania mandatu powinien je otrzymać.

Maciej Stuhr Antoni Macierewicz
fot. Pawel Wodzynski/East News, Wojciech Olkusnik/East News

Maciej Stuhr po raz kolejny odniósł się do bieżących wydarzeń i tym razem skomentował odznaczenie Antoniego Macierewicza. Zdaniem aktora, „im więcej dowodów na draństwo, tym większa musi przyjść nagroda”.

Zobacz także: Jerzy Kryszak ostro uderzył w Kaczyńskiego i PiS. Prezes będzie wściekły

Maciej Stuhr kpi z Antoniego Macierewicza

- Mechanizm jest chyba dość prosty. Im więcej dowodów na draństwo, tym większa i tym szybciej musi przyjść nagroda, żeby to jakoś zrównoważyć. Żeby to wszystko się nie rozleciało. Ale obawiam się, że Order Orła Białego to jednak w tym przypadku za mało. Tu by się przydała beatyfikacja – napisał na Facebooku Maciej Stuhr.

Na wpis aktora zareagowało 25 tys. osób, a 1,5 tys. internautów pozostawiło komentarze. Zdecydowana większość zgadza się z Maciejem Stuhrem.

- Koniecznie i to za życia! Co za draństwo, zdrajcę odznaczać najwyższym odznaczeniem państwowym. Myślę, że Putin zlecił ten cyrk dla ośmieszenia i naplucia w twarz porządnym wartościowym Polakom! Odznaczeni powinni zwrócić swoje ordery na znak protestu, zrównania ich osiągnięć z potwornościami tej putinowskiej onucy  Koszmar! - czytamy.

- Podeptanie już chyba wszystkie polskie świętości. Panie Maćku, mam 74 lata i chciałbym dożyć momentu rozliczenia zbrodni PiS-u i jego działaczy – skwitował jeden z komentujących.

- W naszej rzeczywistości granice absurdu są rozciągnięte jak sparciała guma od starych gaci. Nie ma z czego robić kabaretu. Sam się robi - podsumowuje inna osoba.

- Człowiek, który będąc ministrem MON, opublikował nazwiska polskich agentów WSI, podając je na tacy obcym służbom. Człowiek, który włamał się do siedziby NATO w Warszawie. Człowiek, który kłamał ws. wypadku w Smoleńsku, dzięki czemu skłócił społeczeństwo. Taki oto nikczemny człowiek ma zostać odznaczony najwyższym odznaczeniem państwowym??? Rozpacz mnie ogarnia – komentuje internautka.

loader
Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS