Obserwuj w Google News

Laura Prepon z "Orange is the New Black" opowiedziała o aborcji. Życie gwiazdy było zagrożone

2 min. czytania
29.06.2022 21:02
Zareaguj Reakcja

Laura Prepon, gwiazda znana z m.in. serialu "Orange is The New Black" odniosła się do zaostrzenia prawa aborcyjnego w USA. Sama zainteresowana ma bardzo ciężkie doświadczenia związane z przerywaniem ciąży.

Laura Prepon
fot. Instagram.com/ Laura Prepon

Laura Prepon to aktorka, którą widzowie kojarzą m.in. z hitowego serialu "Orange is The New Black". Gwiazda podobnie jak wiele znanych celebrytek, aktorek oraz feministek w USA postanowiła odnieść się do kontrowersyjnego wyroku Sądu Najwyższego, który w 13 stanach zakazał aborcji. Sama Prepon jest mamą dwójki pociech: 5-letniej córeczki i 2-letniego synka. Gwiazda w mediach społecznościowych odniosła się do własnych przeżyć, związanych z przerywaniem  ciąży.

Zobacz też:  Kluczowa decyzja Sądu Najwyższego w USA. Zniesiono prawo do aborcji

 Laura Prepon z "Orange is the New Black" opowiedziała o aborcji. Życie gwiazdy było zagrożone

"Jednym z najgorszych dni w moim życiu, był ten, kiedy zdecydowałam się na przerwanie ciąży w drugim trymestrze. Dowiedzieliśmy się wówczas, że płód nie przetrwa, a moje życie jest również zagrożone. Wtedy - miałam wybór" - podkreśliła Prepon.

Aktorka w dalszej części wpisu wyznała, że modli się i wierzy, że w końcu kobiety będą mogły same podejmować decyzję o swoim ciele.

"Współczuję każdemu, kto musiał stanąć przed tą niewyobrażalnie trudną decyzją. Modlę się za każdego z nas, byśmy przeszli przez ten trudny czas, abyśmy mogli odzyskać władzę nad naszymi ciałami" - wyznała Laura.

Do grona oburzonych kobiet dołączyła również niedawno  Meghan Markle, która również odniosła się do własnych przeżyć.

"Wiem, jak to jest poronić i mówiłam już o tym publicznie. Im bardziej znormalizujemy rozmowy o sprawach, które mają wpływ na nasze życie i ciało, tym więcej osób zrozumie, jak bardzo potrzebna jest ochrona.To decyzje, które mają wpływ na związki, rodziny i całe społeczności. Mogą być wymierzone w kobiety, ale ich konsekwencje dotykają nas wszystkich" - wyznała Meghan, dodając, że absolutnie nikt nie powinien być zmuszany do decyzji, których podjąć nie chce.

Jennifer Aniston
10 Zobacz galerię
fot. East News