Zamknij

Kuchenne rewolucje: Magda Gessler wydała oświadczenie ws. olsztyńskiego bistra. "Dość żerowania!"

Judyta Wanicka
05.04.2022 17:13

Magda Gessler przeprowadziła rewolucję w pizzerii "Calabria" w Olsztynie. Lokal, który zmienił nazwę na Bistro Rumiane, otrzymał rekomendacje restauratorki, lecz emisji odcinka w sieci pojawiła się informacja, że właściciel wystawił bistro na sprzedaż. Magda Gessler zareagowała na medialne doniesienia. 

Magda Gessler
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

W "Kuchennych rewolucjach" Magda Gessler zmieniła olsztyńską pizzerię "Calabria" w Bistro Rumiane, serwujące kuchnię polską na czele z daniami rybnymi. Właściciel początkowo nie był przekonany do wizji restauratorki, lecz w obliczu długów i widma zamknięcia biznesu, postanowił nie protestować. Jak się okazało, nie pożałował. 

- Walczyłem o pizzerię, a to nie miało sensu. To, co zrobiła pani Magda, to jest kosmos - powiedział na koniec odcinka pan Daniel i dodał, że po metamorfozie klientela wali drzwiami i oknami. 

Po emisji odcinka lokalna gazeta poinformowała, że Bistro Rumiane zostało wystawione na sprzedaż. Przytoczno treść ogłoszenia, w którym właściciel informował, że pozbywa się interesu z powodów zdrowotnych i oferuje "możliwość przejęcia lokalu wraz z pracownikami znającymi receptury potraw po Rewolucjach".

Magda Gessler zaprzecza, że Bistro Rumiane w Olsztynie jest na sprzedaż

Internauci zainteresowali się nagłą sprzedażą bistra odmienionego przez Magdę Gessler. W końcu szefowa "Kuchennych rewolucji" zareagowała na medialne doniesienia o "nieskutecznej rewolucji".

W sieci pojawiły się BŁĘDNE informacje mające na celu wzbudzić sensację i wywołać SKANDAL - podkreśla w oświadczeniu Gessler. Dość żerowania na drobnych błędach! Bistro Rumiane NIE JEST na sprzedaż… Właściciel opublikował ogłoszenie sprzedaży DŁUGO przed emisją programu. Rewolucja okazała się bardzo udana, zatwierdziłam kuchnię po powrocie, wskutek czego odniosła wielki SUKCES!!!! Rumiane idzie jak woda, nie ma wolnych stolików!!! Właścicielka hodowli sumów, które serwowane są w restauracji, ma ręce pełne roboty!!!!! Sami zobaczcie, jaka jest bezpośrednia informacja właściciela i od moich fanów, którzy zawsze pomagają mi na miejscu - przekazała restauratorka. 

Gessler załączyła wiadomość właściciela "Rumianych". Mężczyzna tłumaczy, że wystawił ogłoszenie, ale potem się wycofał i zapomniał je usunąć. 

Przyznaję, że wystawiłem lokal na sprzedaż miesiąc temu, ponieważ miałem chwilę zwątpienia. Mieliśmy dużo gości i deficyt pracowników. Nikt nowy nie odpowiadał na ogłoszenie. Musieliśmy pracować z 2-letnią córeczką na ręku. Z czasem jakoś sobie poradziliśmy i zapomnieliśmy o usunięciu ogłoszenia. Na chwilę obecną jest ono oczywiście usunięte. Rewolucje okazały się sukcesem i drzwi od Bistro w ten weekend się nie zamykały, za co jestem Pani bardzo wdzięczny i serdecznie dziękuję - przekazał pan Daniel. 

Z wiadomości dowiadujemy się, że właściciel podjął kroki prawne wobec lokalnej gazety, która opublikowała wprowadzający w błąd artykuł.

loader
10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News