Zamknij

Który prezydent zainstalował na dachu Białego Domu panele słoneczne? [MILIONERZY]

24.08.2020 12:11

Który prezydent zainstalował na dachu Białego Domu panele słoneczne? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 75 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Który prezydent zainstalował na dachu Białego Domu panele słoneczne? [MILIONERZY]
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Który prezydent zainstalował na dachu Białego Domu panele słoneczne? - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Który prezydent zainstalował na dachu Białego Domu panele słoneczne? [MILIONERZY]

Pytanie z "Milionerów", który prezydent zainstalował na dachu Białego Domu panele słoneczne, skłoniło uczestnika do głębszego zastanowienia. Gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - Jimmy Carter

B - Ronald Reagan 

C - George W. Bush

D - Barack Obama

Uczestnik "Milionerów" od razu odrzucił odpowiedzi C oraz D. Gracz zaczął wahać się pomiędzy wariantami A i B. Po dłuższym namyśle jednak oraz analizie wszystkich odpowiedzi, uczestnik zdecydował się zaryzykować i zaznaczył wariant A.

Który prezydent w latach 70. XX wieku zainstalował panele słoneczne na dachu Białego Domu?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", który prezydent zainstalował panele słoneczne na dachu Białego Domu, jest odpowiedź A, Jimmy Carter. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 75 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Jimmy Carter to amerykański polityk, działacz Partii Demokratycznej, 39. prezydent USA w latach 1977 do 1981, a także międzynarodowy działacz humanitarny i na rzecz praw człowieka, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 2002.

RadioZET.pl