Zamknij

Którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny"... [MILIONERZY]

19.08.2020 10:23

Którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny" i "najskrupulatniej"? Odpowiedź z "Milionerów" i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczka programu TVN wybrała poprawny wariant, wygrała 125 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny"... [MILIONERZY]
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny" i "najskrupulatniej"? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny"... [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny" i "najskrupulatniej", dla uczestniczki programu TVN nie była oczywista. Gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - pierwszą

B - drugą

C - dziewiątą

D - ostatnią

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że zna pierwszą, drugą i ostatnią literę greckiego alfabetu, ale nie wie, jak brzmi dziewiąta. Po dłuższym namyśle gracz zdecydował się na wykorzystanie ostatniego już koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Uczestniczka zadzwoniła do brata, Szymona. Ten niestety nie znał odpowiedzi na to pytanie. Ostatecznie uczestniczka zdecydowała się zaryzykować i zaznaczyła wariant C, dziewiątą.

Co ma egzokarp, mezokarp i endokarp? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

Milionerzy - którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny"...

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny" i "najskrupulatniej", jest odpowiedź C, dziewiątą. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem poprawny wariant, wygrała 125 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Dziewiąta litera greckiego alfabetu to Jota.

Wcale to "ani na Jotę", identyczny to "Jota w Jotę", a najskrupulatniej to "co do Joty" - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

RadioZET.pl