Zamknij

Kto zastąpi Edwarda Miszczaka? TVN przedstawił jego następców

27.07.2022 17:22

Edward Miszczak pod koniec czerwca pożegnał się ze swoimi współpracownikami ze stacji TVN. Plotkarskie media donoszą, że najprawdopodobniej przejdzie do Polsatu. Jednak kto miałby na tyle wysokie predyspozycje, aby zastąpić dyrektora w TVN? Teraz już wszystko jest jasne – padło znane nazwisko.

Edward Miszczak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Edward Miszczak po 25 latach rozstaje się ze stacją TVN. W mailu pożegnalnym napisał: Spędziłem w firmie ponad ćwierć wieku, razem z nią świętowałem wiele sukcesów, czasem też musiałem przełknąć gorzką pigułkę. Na koniec jednak myślę, że mogę być dumny z tego co razem zrobiliśmy - z ambitnej, ale mało znaczącej na telewizyjnym rynku stacji, która walczyła o pięć procent udziału, urośliśmy do wielkiej firmy, która ma ponad dwadzieścia kanałów, zajmuje ponad jedną czwartą rynku i stała się częścią jednej z największych na świecie firm dostarczających ludziom rozrywkę”. Jego miejsce zajmie m.in. osoba związana ze stacją TTV.

Zobacz także: TVN już wprowadził pierwszą zmianę. Za Miszczaka tego nie pokazywali

Edward Miszczak odchodzi z TVN. Kto go zastąpi?

Jak przekazała Grupa TVN Warner Bros. Discovery, w strukturze pionu programowego zajdą zmiany. Są one skutkiem „zmiany podejścia do organizacji produkcji treści oraz nowej filozofii zarządzania programami i kanałami w grupie”. W komunikacie padły trzy ważne nazwiska: Czaja, Potasz i Kazen.

Lidia Kazen obejmie nowo utworzone stanowisko Dyrektor Kanału TVN. Do tej pory była ona dyrektor programową TTV oraz Playera. Jak czytamy: „za alternatywne i odważne podejście do ramówki, zarówno kanał TTV, jak i Playera, docenili widzowie oraz krytycy”. Dyrektorem TTV w wyniku zmian zostanie więc Joanna Sołdra, dotychczasowa zastępczyni Lidii Kazen, a Playerem zajmie się Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający serwisu.

Wracając do tematu TVN – Bogdan Czaja zajmie się działaniami i operacjami programowymi z wyłączeniem części newsowej. Obejmie stanowisko Group Vice President Programming & Operations. Do tej pory pełnił funkcję zastępcy dyrektora programowego TVN.

Z kolei Jarosław Potasz będzie odpowiadać za całościowy nadzór nad produkcją wszystkich form telewizyjnych poza programami informacyjnymi. Obejmie stanowisko Group Vice President Studios & Productions. Do tej pory był dyrektorem departamentu produkcji TVN.

- Nowa struktura pionu programowego TVN Warner Bros. Discovery odpowiada na dzisiejsze wyzwania i potrzebę zintegrowanego zarządzania całym portfolio kanałów w grupie. Zespół programowy TVN to wyjątkowa grupa doświadczonych profesjonalistów, zarażających pasją i energią. Od lat tworzą najlepszą telewizję w Polsce. Ogromnie się cieszę, że będę mogła z nimi na co dzień współpracować. Naszą ambicją i misją jest dostarczanie naszym widzom programów nowych, najwyższej jakości, zarówno tych produkowanych w Polsce, jak i najlepszych produkcji z całej grupy Warner Bros. Discovery – powiedziała Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

loader
Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS