Zamknij

Kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym? Odpowiedź z "Milionerów"

26.08.2020 14:26

Kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym? Takie pytanie za 10 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem będzie można obejrzeć w środę, 26 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o dwuteownik.

Kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym? Odpowiedź z "Milionerów"
fot. Bartosz KRUPA/East News

Kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym? - "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka teleturnieju wybrała poprawny wariant, wygrała 10 000 zł i pozostała w dalszej grze o milion.

Kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym, uczestniczce programu TVN przysporzyła mały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - T

B - H

C - V

D - C

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że nie wie, co to jest dwuteownik i do czego służy. Dodała, że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią według niej, jest odpowiedź A. Gracz nie był jednak pewien, dlatego zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Uczestniczka zadzwoniła do mamy, Elżbiety. Ta powiedziała uczestniczce programu TVN, że wydaje jej się, że prawidłowym wariantem jest A, ale nie ma pewności. 

Po dłuższym namyśle gracz postanowił zaznaczyć odpowiedź A, T.

Tlenek wodoru, odrobina chlorku sodu, białek i substancji bakteriobójczych to skład - MILIONERZY

Milionerzy - kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", kształt jakiej litery ma dwuteownik w przekroju poprzecznym, jest odpowiedź B, H. Oznacza to, że uczestniczka wybrała błędny wariant, wygrała gwarantowany 1 000 zł oraz odpadła z dalszej gry o milion.

Dwuteownik to kształtownik, którego przekrój poprzeczny ma kształt dwóch zetkniętych pionowymi kreskami liter 'T' (stąd też jego nazwa). Dwuteowniki wykorzystywane są jako elementy nośne w konstrukcjach budowlanych i inżynierskich. Dwuteowniki walcowane mają różne wymiary od 80 do 1000 milimetrów wysokości. Długości handlowe dwuteowników o wysokości mniejszej od 140 mm znajdują się w przedziale od 3 do 13 metrów, dwuteowników wyższych niż 140 mm od 3 do 15 metrów.

RadioZET.pl