Zamknij

Księżna Mette-Marit miała wypadek. Trafiła do szpitala, jest śmiertelnie chora

07.01.2021 10:52

Księżna Mette-Marit, żona norweskiego następcy tronu Haanona Magnusa miała wypadek na nartach. Musiała zostać przetransportowana do szpitala. Od dwóch lat wiadomo, że członkini rodziny królewskiej jest śmiertelnie chora.

Mette-Marit
fot. Gulliksrud Marius/Stella Pictures/ABACA/Abaca/East News

Brytyjska rodzina królewska to bez wątpienia najbardziej medialna monarchia na świecie, ciężko znaleźć osobę, która nie słyszała o wydarzeniach dotyczących królowej Elżbiety II i jej najbliższego otoczenia. Należy jednak pamiętać, że także inne państwa mogą poszczycić się koronowanymi głowami oraz ich bliskimi. Wyjątkiem nie jest Norwegia, gdzie od 1991 roku rządy sprawuje król Harald V. Tron po nim ma przejąć książę Haanon Magnus, a u jego boku zasiąść ukochana żona Mette-Marit. 

Niestety, w 2018 roku pojawiła się niezwykle smutna informacja. U księżnej zdiagnozowano samoistne włóknienie płuc, śmiertelną chorobę, która nie pozostawia chorym zbyt wiele czasu. Lekarze przewidzieli, że księżna może mieć przed sobą około trzech do pięciu lat życia. Mette-Marit postanowiła czerpać z życia pełnymi garściami i skorzystała z zimy, by pojeździć na nartach. Szaleństwo na stoku zakończyło się jednak wizytą w szpitalu.

ZOBACZ TAKŻE:  Księżna Kate lęka się swoje życie? Zatrudniła dodatkową ochronę

Norweska księżna w szpitalu. Mette-Marit miała wypadek na nartach

Żona norweskiego księcia jest zapaloną narciarką, jednak nawet doświadczonym osobom czasem nie dopisuje szczęście. Mette-Marit podczas wysiadania z wyciągu nieszczęśliwie upadła i złamała kość ogonową. Poważny i bez wątpienia bolesny uraz zakończył się nocą spędzoną w szpitalu. 47-latka wróciła do domu przed Bożym Narodzeniem, a przedstawiciele norweskiej rodziny królewskiej odmówili komentarza dotyczącego wypadku. Nie wiadomo więc także, jak obecnie czuje się księżna. Mamy nadzieję, że kontuzja nie miała wpływu na ogólny stan zdrowia żony księcia.