Obserwuj w Google News

Księżna Diana zostawiła fanom piękną pamiątkę. Jej rower trafi na licytację [FOTO]

2 min. czytania
08.04.2021 09:49

Księżna Diana była uwielbiana przez ludzi na całym świecie. "Królowa ludzkich serc" zaskarbiła sobie sympatię kolejnych pokoleń. Od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się aukcje, na których licytowane są pamiątki po Dianie. Tym razem można zdobyć wyjątkowy rower, należący oczywiście do Diany.

Księżna Diana
fot. East News

Księżna Diana nie żyje od 24 lat. Mimo że jej nie ma z nami, wciąż jest w sercach wielu osób. Co jakiś czas na aukcję trafiają przedmioty i ubrania, które należały do Księżnej. Tym razem fani będą mogli wylicytować niebieski rower marki Raleigh, mający wyjątkowe znaczenie dla jej wielbicieli.

Pojazd jest symbolem wolności i niezależności, której Diana miała pod dostatkiem, będąc przed ślubem z Karolem. Diana wspomnianym rowerem dojeżdżała do pracy, gdy pracowała jako przedszkolanka.

Zobacz też:  The Crown: Jak wygląda serialowa księżna Diana? Nowe zdjęcia z planu w sieci

 Księżna Diana zostawiła fanom piękną pamiątkę. Jej rower trafi na licytację

Jak pisał "Daily Mail", niebieski rower został sprzedany ojcu jej przyjaciela. Mężczyzna miał trzymać pojazd w garażu przez trzydzieści lat, a później go sprzedać. Rower kilkukrotnie zmieniał właścicieli, aż wreszcie ostatni z nich zdecydował się wystawić go na aukcję. Licytacja rozpocznie się pod koniec kwietnia, a cena roweru początkowo wynosić będzie 106 tysięcy złotych.

Warto podkreślić, że rower to nie jedyny przedmiot należący do Diany, wystawiany na aukcje. Sporym powodzeniem cieszyła się wcześniej, chociażby aksamitna suknia angielskiego projektanta Victora Edelsteina, w której księżna Diana zadała szyku na kilku wystawnych przyjęciach.

Suknia przechodziła z rąk do rąk, zmieniając kilkukrotnie właścicielki. Ostatecznie została sprzedana brytyjskiemu kolekcjonerowi za 240 tysięcy funtów. Mężczyzna kupił ją dla swojej małżonki. Warto też wspomnieć personalizowaną kopertówkę, należącą do Diany, której cena wyniosła 60 tysięcy złotych. Z kolei słownik języka francuskiego Diany z odręcznymi notatkami sprzedany został za prawie 40 tysięcy złotych.

rower_ksiezna_diana
fot. Farnon Lake/Bournemouth News/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET