Zamknij

Rozwód w rodzinie książęcej? Księżna Charlene wyjechała z pałacu

Maciej Friedrich
15.04.2022 10:24

Relacja księcia Alberta i księżnej Charlene od wielu lat jest głośno komentowana. Francuskie media poinformowały, że księżna nie chce mieszkać w pałacu i zagroziła mężowi rozwodem. Od lat krążą plotki o zaaranżowaniu małżeństwa i licznych zdradach Alberta.

Rozwód w rodzinie książęcej? Księżna Charlene wyjechała z pałacu
fot. screen: YouTube

Księżna Charlene, czyli Charlene Grimaldi, przyszła na świat w Rodezji, terenie obecnie należącym do Zimbabwe. Zanim stała się członkinią książęcej rodziny Monako, odnosiła imponujące sukcesy jako pływaczka, na swoim koncie ma między innymi udział w igrzyskach olimpijskich jako reprezentantka Republiki Południowej Afryki. W 2010 roku wyszła za mąż za księcia Alberta II, jednak już podczas ślubu miała miejsce sytuacja, która zaniepokoiła opinię publiczną. Panna młoda w trakcie ceremonii była przygnębiona, nerwowo zareagowała na pocałunek świeżo upieczonego męża, niektórzy dostrzegli w jej oczach łzy. Wielokrotnie pojawiały się informacje o zdradach księcia, który jeszcze przed ślubem przyznał się do posiadania nieślubnego dziecka.

Nie brakowało opinii, że Charlene jest nie tylko nieszczęśliwą żoną, ale niemal zakładniczką swojego męża. Efektem miała być depresja i próba ucieczki z pałacu w 2021 roku. Oficjalnie poinformowano o groźnej infekcji dróg oddechowych, której księżna miała nabawić się podczas pobytu w RPA. Miała wymagać hospitalizacji i przebywać w jednej ze Szwajcarskich klinik. Po kilku miesiącach wróciła do Monako, gdzie miała dochodzić do siebie. 

- Następne kilka tygodni powinno pozwolić księżniczce Charlene na wzmocnienie zdrowia, zanim stopniowo wznowi swoje oficjalne obowiązki i zobowiązania (...) Aby księżniczka Charlene mogła w pełni wyzdrowieć, wciąż potrzebuje ciszy i spokoju. Para książęca prosi więc, aby ich życie prywatne nadal było szanowane - czytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu.

Jednak zdaniem francuskich mediów Charlene nie przebywała w pałacu zbyt długo. Czy postanowiła ostatecznie zakończyć małżeństwo z Albertem II?

Najkrótsze małżeństwa polskich gwiazd
7 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News Jan Bielecki/East News

Księżna Charlene chce rozwodu? Żona Alberta II miała wyjechać z pałacu

Po powrocie do Monako Charlene nie pokazywała się publicznie. Jak poinformował francuski magazyn "Voivi" księżna miała opuścić pałac i wyjechać na Lazurowe Wybrzeże. Co więcej, miała poinformować księcia, że rozważa rozwód.

- Po raz pierwszy Charlene wypowiedziała słowo - rozwód. Zna je bardzo dobrze - czytamy.

Zdaniem mediów 44-latka ma dosyć toksycznego związku z mężem i nie dogadywania się ze swoją szwagierką Karoliną. Fani księżnej od dłuższego czasu namawiali ją do podjęcia odważnej decyzji i uwolnienia się od niewiernego i opresyjnego męża. Sam Albert miał pozwolić żonie na wyjazd i chce zrobić wszystko, by nie dopuścić do rozwodu. Czyżby Charlene rzeczywiście chciała zacząć nowe życie?