Zamknij

Książka Anji Rubik trafi do polskich szkół. Tytuł bije rekordy sprzedaży

Redakcja
19.10.2018 10:33

Anja Rubik znana jest nie tylko jako gwiazda światowego modelingu, ale również zaangażowana aktywistka. Szczególnie angażuje się w akcje dotyczące praw kobiet oraz edukacji seksualnej. We wrześniu modelka wydała książkę „#sexedpl”, traktującą o dojrzewaniu, miłości i seksie. Tytuł notuje doskonałe wyniki sprzedażowe, ma również trafić do polskich szkół.

Książka Anji Rubik trafi do polskich szkół. Tytuł bije rekordy sprzedaży
fot. Instagram:@anja_rubik

Anja Rubik to światowej sławy modelka, uznawana za jedną z najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. W 2018 roku otrzymała tytuł Kobiety Roku magazynu „Glamour”. Rubik znana jest jednak nie tylko z wybiegu. Od wielu lat jest zaangażowaną aktywistką, walczącą o prawa kobiet oraz odpowiednią edukację seksualną młodzieży. Dużym projektem Anji jest kampania społeczna #sexedpl, poświęcona właśnie kwestii uświadamiania seksualnego. W sieci pojawiła się seria filmów, a w specjalnie założonej szkole odbywały się wykłady prowadzone przez ekspertów z zakresu medycyny, seksuologii i psychologii. Na rynku pojawiła się również książka „sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Czytelnicy mogą dowiedzieć się między innymi, jak przygotować się do pierwszego stosunku, uniknąć chorób przenoszonych drogą płciową czy dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji. Pozycja wzbudziła ogromne zainteresowanie i sprzedaje się świetnie. W ciągu dwóch miesięcy wykupionych zostało około 80 tysięcy egzemplarzy.

Sexedpl
fot. Instagram:@anja_rubik

Książka Anji Rubik trafi do szkół

Jak mówi sama Rubik, książka nie jest nastawiona na sprzedażowy sukces, ale pewnego rodzaju misję. Modelka chce dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi. Dlatego wraz z wydawcą „sexedpl”, wydawnictwem W.A.B., postanowiła przekazać tysiąc egzemplarzy szkołom i placówkom edukacyjnym w całej Polsce. Pozycja ma być pomocą edukacyjną dla nauczycieli i pedagogów, którzy nie zawsze potrafią rozmawiać z młodzieżą o sprawach seksu. Warto podkreślić, że wydanie „sexedpl” miało charakter non profit. Pieniądze ze sprzedaży wesprą działalność fundacji #SEXEDPL.

Placówki, które są zainteresowane otrzymaniem egzemplarzy książki, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnego formularza.

RadioZET.pl/MF