Obserwuj w Google News

Książę William jest poważnie chory? Niepokojące doniesienia mediów

2 min. czytania
04.05.2021 13:36
Zareaguj Reakcja

Książę William jest ostatnio na ustach wszystkich, nie tylko ze względy na relacje ze swoim bratem Harrym. Ostatnio pojawiły się doniesienia w brytyjskich mediach, iż William może być poważnie chory. Co kryje się za tymi informacjami?

William i Kate
fot. ANDY COMMINS/AFP/East News

Książę William jest poważnie chory? Ostatnie doniesienia zaniepokoiły rodzinę królewską. Jak donosi "Daily Mail", pilot Zach Stubbins z Royal Air Force zdradził, że wystąpił u niego bardzo rzadki nowotwór. Początkowo lekarze stwierdzili, iż mężczyzna ma alergię na odzież, lecz po jakimś czasie okazało się, że jest to nowotwór układu krwiotwórczego, zwany chorobą Kahlera. Mężczyzna wygrał sprawę sądową i wkrótce otrzyma odszkodowanie.

Zobacz też:  Meghan i Harry złożyli Kate i Williamowi życzenia z okazji 10. rocznicy ślubu. To koniec konfliktu?

Książę William jest poważnie chory? Niepokojące doniesienia mediów

"Myśleli, że mam alergię na nowe mundury w pracy, ale kiedy testy tego nie wykazały, to zrobiłem badania krwi. [...] Nie miałem symptomów choroby, więc byłem w szoku, kiedy dowiedziałem się, że to rak. To taki typ nowotworu, który nie bywa w remisji, ale może być aktywny albo nieaktywny" - mówił w jednym z wywiadów.

Jak się okazuje, przyczyną choroby mają być spaliny helikoptera Sea King, którym latał również William, gdy służył w RAF. Nic więc dziwnego, że brytyjskie tabloidy rozpisują się o zdrowiu księcia Williama.

Mówi się, że już wiele lat temu rząd był świadomy tego, jakie zagrożenie niosą te spaliny.

"Wiedzieli, że spaliny z helikoptera są niebezpieczne i mogą doprowadzić do nowotworu, ale postanowili to zignorować" - podkreśla Stubbins w rozmowie z "The Sun".

Stubbins w wywiadzie stwierdził, że takie zachowanie jest po prostu skandaliczne. Z kolei w odpowiedzi Ministerstwa Obrony czytamy, że badania przeprowadzone przez RAF Centre of Aviation Medicine nie wykazały jednoznacznych wniosków w sprawie ryzyka zdrowia.