Zamknij

Książę Karol utrzymywał kontakt z Bin Ladenami. Szokujące ustalenia brytyjskich mediów. Będzie skandal?

Anna Skalik
31.07.2022 16:59

Brytyjskie media od kilku miesięcy rozgrzewają doniesienia o kontrowersyjnych wpłatach na konto fundacji księcia Karola, dokonywanych przez arabskich szejków. Teraz ujawniono, że syn królowej Elżbiety miał utrzymywać kontakty z rodziną słynnego terrorysty, odpowiedzialnego za ataki na WTC.

książę Karol
fot. Instagram/@theroyalfamily/screen

Osoba księcia Karola od wielu lat przyciąga uwagę mediów. Najpierw był jego ślub z księżną Dianą, którą syn Elżbiety II od początku zdradzał z Camillą Parker Bowles, potem głośny rozwód z lady Di, a wreszcie upragniony ślub z ukochaną oraz liczne skandale, związane z ich wieloletnią miłością.

Zdawało się, że z biegiem czasu zamieszanie wokół najstarszego syna brytyjskiej królowej umilknie – niestety, w ostatnich miesiącach olbrzymie kontrowersje wzbudza sprawa, związana z fundacją księcia Karola. W lutym pojawiły się doniesienia o tym, że książę miał sprzedawać tytuły arabskim szejkom w zamian za pokaźne wpłaty na jego fundację. Zdaniem niektórych ekspertów skandal, który wisi w powietrzu, może negatywnie odbić się na zbliżającej się sukcesji.

Teraz pojawiły się doniesienia, które stawiają księcia Karola w jeszcze mniej korzystnym świetle. Chodzi o powiązania z rodziną Osamy Bin Ladena.

Zobacz także: Blanka Lipińska oburzona. Tak szpital potraktował jej 85-letnią babcię. „Jest cała we krwi”

Książę Karol utrzymywał kontakt z rodziną Bin Ladena

Zimą pojawiły się doniesienia o kontrowersyjnych wpłatach na rzecz fundacji księcia Karola oraz o rzekomych łapówkach, które książę miał „dostawać w reklamówkach”. Teraz jest dalszy ciąg sprawy. Jak ustalił brytyjski „The Sunday Times” w 2013 roku Fundusz Charytatywny księcia Karola przyjąć miał milion funtów od Bakra i Shafiqa Bin Ladenów – przyrodnich braci dawnego szefa Al-Kaidy, Osamy Bin Ladena.

Co szokuje jeszcze bardziej, krewni słynnego terrorysty mieli się spotkać z synem królowej Elżbiety zaledwie na trzy miesiące przed zamachami na World Trade Center, a na kilka tygodni po nich Karol zaprosił Bakra i Shafiqado swojej rezydencji Highgrove House.

„The Sunday Times” informuje, że doradcy księcia mieli odradzać mu przyjęcie olbrzymich wpłat pieniężnych od osób noszących nazwisko o tak bardzo złej reputacji – mimo iż rodzina odcięła się od Osamy Bin Ladena jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku.

Przedstawiciele fundacji zaprzeczają sensacyjnym ustaleniom gazety, a Pałac Buckingham dotąd nie zdecydował się na jakikolwiek komentarz w tej sprawie.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS