Obserwuj w Google News

Książę Karol nie mógł ukryć łez. Zobaczył, jak Brytyjczycy oddają hołd Filipowi

1 min. czytania
16.04.2021 13:59
Zareaguj Reakcja

Książę Karol i księżna Kamila odwiedzili ogrody w Marlborough House, do których zwożone są kwiaty i wieńce od Brytyjczyków, którzy pragną uczcić pamięć księcia Filipa. Syn królowej Elżbiety II nie krył łez wzruszenia.

Książę Karol
fot. Jeremy Selwyn/Evening Standard/Press Association/East News

Książę Karol i księżna Kamila zostali sfotografowani podczas spaceru po Marlborough House. Do tamtejszych ogrodów zwożone są kwiaty, wieńce i inne przedmioty, którymi Brytyjczycy pragną złożyć hołd zmarłemu w wieku 99 lat księciu Filipowi. Na miejscu można zobaczyć także przesyłane listy z pożegnaniami i kondolencjami, a także rysunki i laurki wykonane przez dzieci.

Zobacz także:  Meghan Markle nie przyleciała na pogrzeb księcia Filipa. Wydało się, dlaczego jej nie będzie

Książę Karol wzruszony. Zobaczył morze kwiatów dla księcia Filipa

Książę Karol nie krył swojego wzruszenia pięknym gestem. Na wykonanych fotografiach widać, że także księżna Kamila ocierała łzy. Książę Karol jest najstarszym synem księcia Filipa i królowej Elżbiety II. Czyni go to pierwszym w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Na profilu "Clarence House" na Instagramie zaapelowano, aby zamiast przesyłania kolejnych kwiatów, przekazać datek na wybraną organizację charytatywną.

- Zainteresowani mogą rozważyć przekazanie darowizny na wybraną przez siebie organizację charytatywną, którą wspierał książę Filip, a kondolencje pozostawić w wirtualnej księdze pamięci, którą można znaleźć na stronie royal.uk.

Książę Filip zmarł w piątek 9 kwietnia. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę 17 kwietnia. Uroczystość będzie miała charakter prywatny - ze względu zarówno na panujące obostrzenia, jak i ostatnią wolę zmarłego.