Zamknij

Książę Harry pogodził się z królową Elżbietą II? Opowiedział o spotkaniu. "Wspaniale było ją zobaczyć"

Maciej Friedrich
20.04.2022 16:28

W mediach głośno mówiono o spotkaniu Harry'ego i Meghan Markle z królową Elżbietą II. Książę w wywiadzie zapewniał, że jego stosunki z babcią są bardzo dobre. Czy książęca para przestała być uważana za "czarne owce" monarchii?

Królowa Elżbieta i książę Harry
fot. screen: YouTube

Brytyjska rodzina królewska cieszy się niezmiennym zainteresowaniem mediów i fanów z całego świata. Królowa Elżbieta II i jej otoczenie to już element popkultury, a głośne wydarzenia, takie jak narodziny kolejnego "royal baby" czy nierzadkie skandale, niezwykle elektryzują fanów monarchii. Nie ma wątpliwości, że w ostatnich latach najwięcej mówiło się o konflikcie rodziny królewskiej z księciem Harrym i Meghan Markle. Wnuczek królowej i jego żona uchodzili za niepokornych, "nowoczesnych" małżonków, którym nie po drodze było ze sztywnym protokołem. Ostatecznie zrezygnowali z oficjalnej funkcji, przenieśli się do Stanów Zjednoczonych i, zdaniem wielu, rozpoczęli medialną wojnę ze swoimi bliskimi.

Głośny wywiad dla Oprah Winfrey, w którym książęca para zarzuciła członkom monarchii niechęć do Meghan, wywieranie presji i niemal doprowadzenie żony Harry'ego do myśli samobójczych, wywołał skandal. Książę poróżnił się z rodziną, w tym z ukochaną babcią, mówiło się nawet o odebraniu niepokornym małżonkom tytułów. W ostatnim czasie jednak coraz częściej pojawiały się informacje o pojednaniu. Okazji upatrywano w niedawnym spotkaniu książęcej pary z Elżbietą II. Czy udało się załagodzić konflikt?

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS
Zobacz także

Książę Harry pogodził się z babcią? Książę opisał spotkanie z królową Elżbietą II

Meghan i jej mąż spotkali się z królową przy okazji podróży na zorganizowane przez księcia igrzyska Invictus Games. Mieli zobaczyć się nie tylko z Elżbietą II, ale także księciem Karolem. Harry udzielił wywiadu dla BBC, w którym zdradził, że spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze i można je uznać za pomyślne. Jego babcia miała nawet wyrazić chęć obejrzenia igrzysk, niestety, nie pozwala na to stan zdrowia brytyjskiej monarchini.

- Życzyłaby sobie być na igrzyskach. Miała mnóstwo wiadomości dla brytyjskiej drużyny. Wspaniale było ją zobaczyć i jestem pewien, że chciałaby tu być, gdyby mogła - poinformował Harry.

Sussexowie zdaniem mediów mieli obiecać królowej, że odwiedzą ją razem z dziećmi, by mogła spotkać się z prawnukami. Dobrą okazją ma być Platynowy Jubileusz Elżbiety II planowany na czerwiec 2022 roku.