Obserwuj w Google News

Książę Harry pogodzi się z księciem Williamem przed pogrzebem? "Rany są wciąż żywe"

2 min. czytania
15.04.2021 12:07
Zareaguj Reakcja

Książę Harry i książę William zamierzają pogodzić się przed pogrzebem księcia Filipa? Relacje pomiędzy wnukami królowej Elżbiety II wciąż są napięte po tym, jak mąż Meghan Markle zrezygnował z obowiązków na dworze i wyprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Ostatni wywiad z Oprah Winfrey dodatkowo zaostrzył konflikt między braćmi.

Książę Harry książę William
fot. POOL/ i-Images/East News

Książę Harry i książę William chcą się pogodzić? Na całym świecie głośno jest o zbliżającym się pogrzebie księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II zostanie pożegnany na prywatnej ceremonii w sobotę 17 kwietnia. Ze względu na pandemię COVID-19 w uroczystościach pogrzebowych wezmą udział tylko najbliżsi członkowie rodziny. Specjalnie na tę okazję do Londynu przyleciał wnuk zmarłego księcia Edynburga - Harry, który jakiś czas temu wyprowadził się z żoną i synkiem do Stanów Zjednoczonych.

Od tego czasu relacje między Harrym a Williamem wciąż są napięte. Oliwy do ognia dodał wywiad z Oprah Winfrey, w którym książę Harry oraz ciężarna Meghan Markle ujawnili szokujące kulisy życia na brytyjskim dworze królewskim. Bracia przez wiele miesięcy nie rozmawiali ze sobą, jednak jak donosi "The Mirror", po powrocie do Londynu młodszy z nich postanowił wyciągnąć rękę na zgodę.

Zobacz także:  Królowa Elżbieta II abdykuje po śmierci księcia Filipa? Ujawniono plany monarchini

Książę Harry i książę William pogodzą się przed pogrzebem księcia Filipa?

Informator "The Mirror" twierdzi, że choć bracia wciąż są skłóceni, książę Harry postanowił załagodzić konflikt. Nie chce, aby cokolwiek zakłóciło spokojny przebieg uroczystości pogrzebowych księcia Filipa.

- Mimo wszystkiego, co zaszło i tego, że rany wciąż są żywe, Harry i jego bliscy mają nadzieję odsunąć na bok wszelkie spory, a przynajmniej do czasu. Celem jest w końcu oddanie hołdu Filipowi, który zasługuje na godne pożegnanie - czytamy w tabloidzie.

Źródło "The Mirror" dodaje, że braciom udało się porozmawiać przez telefon. Niestety, ze względu na kwarantannę księcia Harry'ego po przylocie ze Stanów Zjednoczonych nie mogli spotkać się twarzą w twarz.

- William i Harry zdołali porozmawiać przez telefon. Zdecydowanie zgadzają się, że ten tydzień jest absolutnie poświęcony wsparciu królowej, reszty rodziny i upamiętnieniu życia i spuścizny ich dziadka.