Zamknij

Książę Harry dopuścił się zdrady? Kolejny skandal w rodzinie królewskiej

17.10.2022 21:40

Książę Harry został oskarżony o zdradę swojej rodziny. Do sytuacji rzekomo rzucającej negatywne światło na syna króla Anglii doszło na pogrzebie Elżbiety II.

Karol III, Camilla, Książę Harry i Meghan Markle
fot. Martin Meissner/Associated Press/East News

Wygląda na to, że książę Harry po raz kolejny dał do zrozumienia brytyjskiej rodzinie królewskiej, iż ceni sobie życie z dala od dworskiej etykiety. Jego zachowanie podobno nie zostało pozytywnie odebrane.

Książę Harry dopuścił się zdrady?

Młodszy syn króla Karola III i księżny Diany od dawna słynie z dość nonszalanckiego podejścia do sztywnego pałacowego życia, które wielu Brytyjczyków uważa za przeżytek. W młodości 38-latek wielokrotnie pokazywał, że lubi czerpać z życia garściami, zamiast dawać tłamsić się dworskiej etykiecie. Kiedy jego najbliżsi nie byli w stanie w pełni zaakceptować żony Harry'ego - Meghan Markle, para postanowiła postawić granice i zrezygnować z życia w rodzinie królewskiej.

Jak podaje Onet, obecnie mówi się o zdradzie księcia Harry'ego względem swojego ojca. Sprawa dotyczy pogrzebu królowej Elżbiety II, który miał miejsce 8 września 2022 roku. Syn Karola III przybył do zamku Balmoral jako ostatni i wybył z posiadłości jako pierwszy. Podobno jego postawa została bardzo negatywnie oceniona. Harry pojawił się bowiem w Wielkiej Brytanii w czwartek wieczorem, a w piątek rano już wyjeżdżał.

Książę Harry unika swojego ojca?

Nie wiadomo, co było powodem krótkiej wizyty, ale według Katie Nicholl - ekspertki od brytyjskiej rodziny królewskiej, istnieje szansa, że chodzi o ochłodzenie stosunków pomiędzy ojcem i synem. Podobno niegdyś relacja mężczyzny z obecnym królem Wielkiej Brytanii była bardzo dobra. Popsuła się jednak w roku 2020, po tak zwanym Megxicie - zrezygnowaniu przez Harry'ego z królewskich przywilejów. 

Czy tego typu przypuszczenia są słuszne? Trudno powiedzieć. Warto pamiętać o narracji wokół decyzji byłego księcia, w której starano się zarysować Meghan Markle jako tą złą, rozbijającą kochającą się rodzinę królewską i dążącą do odcięcia ukochanego od najbliższych. To dość krzywdząca perspektywa zarówno w stosunku do samej Markle, jak i jej męża. Pewne jest jedno -  etykieta i to wcale nie ta dworska nakazuje, by nie interesować się nie swoimi sprawami.

loader

RadioZET.pl/Onet