Zamknij

Książę Filip przeszedł operację serca. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

04.03.2021 15:29

Książę Filip przeszedł operację serca. Pałac Buckingham wydał oficjalny komunikat na temat stanu zdrowia męża królowej Elżbiety II. Jak czuje się po poważnym zabiegu?

Książę Filip
fot. ALASTAIR GRANT/AFP/East News

Książę Filip od kilku tygodni walczy o zdrowie w szpitalu. Pierwsze wiadomości o tym, że mąż królowej Elżbiety II został hospitalizowany, pojawiły się 17 lutego. Książę Edynburga gorzej się poczuł i potrzebował pomocy lekarskiej. Niedawno brytyjskie media poinformowały o tym, że 99-latek został przewieziony do innej placówki. Okazuje się, że było to związane z planowaną operacją serca. Teraz Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje o stanie zdrowia brytyjskiego księcia małżonka.

Zobacz także: Camilla Parker Bowles zdradziła, jak się czuje książę Filip. "Jest lekka poprawa"

Pałac Buckingham wydał komunikat ws. stanu zdrowia księcia Filipa

Brytyjczycy i miłośnicy rodziny królewskiej z niepokojem odebrali informację o złym stanie zdrowia księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II ma już 99 lat, w związku z czym zarówno poddani, jak i sami członkowie rodziny przygotowywali się na najgorsze. Wieści przekazane przez Pałac Buckingham są jednak dość optymistyczne. Okazuje się, że po operacji serca książę Filip czuje się lepiej.

- Książę Filip przeszedł udaną operację w związku z wcześniej wykrytą chorobą serca i pozostanie w szpitalu przez kilka dni - brzmi komunikat opublikowany m.in. przez stację BBC.

W najbliższych dniach książę Filip ma przejść rekonwalescencję.

loader