Obserwuj w Google News

Książę Filip przed śmiercią zareagował na wywiad Meghan i Harry'ego. Ujawniono, co powiedział

2 min. czytania
13.04.2021 13:18
Zareaguj Reakcja

Książę Filip zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Kilka tygodni przed jego śmiercią wyemitowano wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle z Oprah Winfrey. Jak mąż królowej Elżbiety II zareagował na kontrowersyjne wypowiedzi pary?

Książę Filip
fot. PA Wire/PA Images/East News

Książę Filip przed śmiercią zobaczył wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle z Oprah Winfrey. Kontrowersyjne informacje na temat kulis życia na brytyjskim dworze, jakie ujawnił wnuk królowej Elżbiety II, wstrząsnęły opinią publiczną. Para mówiła między innymi o pojawiających się rasistowskich komentarzach na temat koloru skóry małego Archiego. Meghan Markle mierzyła się z problemami psychicznymi oraz myślami samobójczymi.

Pałac Buckingham szybko zareagował na wywiad Meghan i Harry'ego. "Poruszone kwestie, szczególnie te dotyczące rasy, są niepokojące. Choć wspomnienia niektórych rozmów mogą się różnić, wciąż są traktowane bardzo poważnie i zostaną omówione prywatnie w rodzinie. Harry, Meghan i Archie zawsze będą ukochanymi członkami rodziny" - napisano w oficjalnym komunikacie. Wiele osób martwiło się wtedy, że ujawnione informacje wpłyną na pogorszenie zdrowia księcia Filipa, który w tym czasie przebywał w szpitalu.

Zobacz także:  Meghan i Harry okazali pogardę księciu Flipowi? Brytyjski polityk ostro skrytykował parę

Tak książę Filip skomentował wywiad Harry'ego i Meghan z Oprah Winfrey

Okazuje się, że wiadomość o kontrowersyjnym wywiadzie faktycznie dotarła do Filipa. Teraz biograf Gyles Brandreth ujawnił, że książę Edynburga nazwał rozmowę z Oprah "szaleństwem". Dodał także, że "nic dobrego z tego nie wyniknie".

- Nie zdziwiłem się, ponieważ dokładnie w taki sposób opisał mi odczucia po wywiadach telewizyjnych udzielonych w latach 90. przez księcia Karola i księżną Dianę [...] Filipowi nie przeszkadzało, że wywiad został wyemitowany, gdy był w szpitalu. Tym, co go martwiło, było to, że para była zajęta opowiadaniem o własnych problemach publicznie. Mawiał: "Udzielaj wywiadów za wszelką cenę, ale nie mów o sobie" - dodał pisarz w rozmowie z "Daily Mail".