Obserwuj w Google News

Książę Filip nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci męża królowej Elżbiety II

1 min. czytania
05.05.2021 11:43
Zareaguj Reakcja

Książę Filip nie żyje. Ukochany królowej Elżbiety II zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Dwa tygodnie po pogrzebie szef królewskiej opieki medycznej potwierdził, że oficjalną przyczyną śmierci 99-latka był jego podeszły wiek.

Książę Filip
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Wcześniej ukochany Elżbiety II przebywał w szpitalu, gdzie leczył się m.in. na serce. Pałac Buckingham nie ujawniał do tej pory oficjalnej przyczyny śmierci Filipa.

Zobacz też:  Rodzina królewska pożegnała księcia Filipa. Mąż Elżbiety II spoczął w Windsorze

 Książę Filip nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci męża królowej Elżbiety II

Kilka tygodni po pogrzebie w końcu została podana oficjalna przyczyna śmierci 99-letniego Filipa. Dziennik "The Daily Telegraph" dotarł do informacji, w której można przeczytać, iż mąż Elżbiety II zmarł z powodu podeszłego wieku. Tę wiadomość potwierdził Huw Thomas, stojący na czele królewskiej, domowej opieki medycznej.

Zapis w akcie zgonu Filipa sugeruje, że ukochany Elżbiety II I nie miał żadnych innych dolegliwości oraz nie doznał groźnych urazów. Wiadomo również, że przyczyną śmierci nie była choroba serca, z którą przecież zmagał się Filip, lecząc się w szpitalu.

"The Daily Telegraph" podkreślił również, że Książę Filip widnieje w akcie zgonu jako "Jego Królewska Wysokość Książę Filip, książę Edynburga, znany wcześniej jako książę Filipos z Grecji i Danii, znany wcześniej jako Philip Mountbatten". W dokumencie zawarte zostały również dwa zawody księcia Filipa. Warto podkreślić, że 99-latek był oficerem marynarki wojennej oraz "mężem jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II, Suwerena".