Obserwuj w Google News

Łódź odda hołd Krawczykowi. Menadżer zdradza, co przygotowuje miasto

2 min. czytania
30.04.2021 16:54
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk zostanie upamiętniony przez miasto Łódź. Legendarny wykonawca "Parostatku" będzie miał własny pomnik i to w niezwykłej formie. - Każdy przechodzień będzie mógł usiąść obok Krzysztofa Krawczyka i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie - wyjawił Andrzej Kosmala. 

Krzysztof Krawczyk
fot. TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia kilka dni po wyjściu ze szpitala. 74-letniemu artyście udało się pokonać COVID-19. Wielkanoc spędził z rodziną, lecz w drugi dzień świąt jego stan nagle się pogorszył. Jak podkreślali w wywiadach żona i menadżer, Krawczyk cierpiał na choroby współistniejące, m.in. miał problemy z sercem i płucami. Przed śmiercią wokalista zdążył pożegnać się z ukochaną Ewą, z którą spędził ponad trzydzieści lat.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka była szokiem dla branży i rzeszy fanów jego twórczości. W ostatnim pożegnaniu w archikatedrze łódzkiej i na cmentarzu w Grotnikach uczestniczyły tłumy, w tym zaprzyjaźnione gwiazdy m.in. Daniel Olbrychski i Marian Lichtman. Ten ostatni stał się bohaterem medialnego skandalu. Menadżer Krawczyka i wdowa oskarżyli byłego Trubadura o lans na śmierci przyjaciela, z kolei muzyk tłumaczył, że próbował zadbać o dobre imię Krzysztofa juniora. Według relacji otoczenia sytuacja syna Krawczyka jest dramatyczna i potrzebne jest wsparcie materialne

Redakcja poleca

Krzysztof Krawczyk będzie miał pomnik w Łodzi 

Menadżer Andrzej Kosmala pragnie należycie upamiętnić legendę polskiej muzyki. Razem z wdową chcą postawić artyście wyjątkowy nagrobek i zadbać o wydanie materiału, który Krzysztof Krawczyk nagrał wspólnie z synem.

Miasto Łódź również zamierza oddać hołd zmarłemu piosenkarzowi. Krzysztof Krawczyk urodził się w Katowicach, lecz w wieku dziesięciu lat przybył z rodziną do Łodzi. Tam spędził młodość i założył zespół Trubadurzy. Po latach emigracji wrócił w łódzkie strony i razem z Ewą stworzyli dom w miejscowości Grotniki.

Jak powiedział "Super Expressowi" Andrzej Kosmala, włodarze Łodzi zamierzają ufundować Krawczykowi pomnik.

Powstanie ławeczka, na której będzie siedział Krzysztof Krawczyk z mikrofonem w dłoni. Będzie można na niej usiąść i zrobić sobie zdjęcie - zdradził w rozmowie z tabloidem menadżer.

Pomnik Krzysztofa Krawczyka stanie przy ulicy Piotrkowskiej. Artysta zasiądzie na ławeczce w pobliżu innych wybitnych łodzian - Juliana Tuwima i Artura Rubinsteina. 

Powstaje musical o Krzysztofie Krawczyku. Menadżer jest oburzony i oskarża teatr o kłamstwo