Obserwuj w Google News

Będzie jeszcze jedna msza w intencji Krzysztofa Krawczyka. Zamówił ją znany artysta

2 min. czytania
14.04.2021 17:29
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk został pożegnany 10 kwietnia w Łodzi. Uroczystość miała charakter państwowy i była transmitowana w telewizji. Teraz Ryszard Rynkowski chce pomodlić się za zmarłego artystę bez wielkiej pompy. Kiedy odbędzie się druga msza w intencji Krzysztofa Krawczyka? 

Krzysztof Krawczyk
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia kilka dni po wyjściu ze szpitala. 74-letni artysta pokonał COVID-19, lecz choroby współistniejące sprawiły, że w Poniedziałek Wielkanocny jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Legendarny wykonawca "Parostatku" odszedł w otoczeniu bliskich, w tym ukochanej żony Ewy, z którą spędził ponad trzy dekady. 

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę 10 kwietnia. Podczas uroczystości w łódzkiej archikatedrze artystę pożegnali bliscy, przyjaciele i miłośnicy jego twórczości. Wśród żałobników pojawili się m.in. Daniel Olbrychski, Robert Janowski, Norbi, przyjaciele z Trubadurów - Marian Lichtman i Sławomir Kowalewski oraz przedstawiciele rządu - premier Mateusz Morawiecki i minister kultury Piotr Gliński. Podczas mszy odczytano również list pożegnalny od prezydenta Andrzeja Dudy. Uroczystość była transmitowana na antenie TVP Info. 

Norbi zszokował strojem na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka. Przesadził? [FOTO]

Druga msza za Krzysztofa Krawczyka. Zamówił ją Ryszard Rynkowski 

Niestety nie wszyscy mogli dotrzeć na oficjalne pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Osoby, które chciałyby pomodlić się za zmarłego gwiazdora będą mogły zrobić to podczas specjalnego nabożeństwa.

Menadżer Andrzej Kosmala przekazał fanom na Facebooku, że msza święta w intencji Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 4 maja o godzinie 17.00 w kościele w Brodnicy, miejscowości, w której mieszka Ryszard Rynkowski. To on zamówił mszę za duszę Krzysztofa Krawczyka.

Tym razem można liczyć na kameralne pożegnanie, bez kamer i państwowej pompy. Na pewno wielu fanów Krzysztofa Krawczyka zachce przybyć do Brodnicy, by pomodlić się w intencji legendarnego piosenkarza.

Ewa Krawczyk pożegnała męża. Internauci: "serce mi pękło", "ryczę jak bóbr"