Zamknij

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na własnym jubileuszu? Smutne doniesienia o jej zdrowiu

25.05.2022 22:05

Królowa Elżbieta II już wkrótce obchodzić będzie 70-lecie swojego panowania. To wielkie wydarzenie. Z obchodami rocznicy objęcia korony wiąże się wiele zwyczajów. Niestety, tym razem wiele z nich może nie doczekać się spełnienia. Powodem jest stan zdrowia monarchini.

Królowa Elżbieta II
fot. Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

O tym, że królowa Elżbieta II jest w coraz gorszej formie, mówi się już od wielu miesięcy. Przebycie koronawirusa, śmierć ukochanego męża i wreszcie zaawansowany już wiek mimo świetnej opieki, jaką ma królowa, odcisnęły piętno na jej kondycji fizycznej. Choć monarchini, zgodnie z doniesieniami brytyjskich mediów, wciąż tryska humorem, to jednak wyraźnie ma problemy z poruszaniem się. To właśnie te kłopoty są przyczyną pogłosek, że Elżbieta II może nie pojawić się na swoim nadchodzącym jubileuszu.

Zobacz także: William i Harry nie chcą Camilli w roli królowej? Ujawniono, jaka relacja łączy ich z macochą

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na własnym jubileuszu? Smutne doniesienia o jej zdrowiu

Jak co roku, najważniejszym elementem obchodów rocznicy panowania jest wojskowa parada Trooping The Colour, którą królowa wraz z rodziną podziwiają ze specjalnie przygotowanego podium. Jednak najnowsze doniesienia o zdrowiu Elżbiety wywołują obawy, że monarchini tam zabraknie, a jej miejsce zajmie książę Karol. Okazuje się, że królowej, w związku z trudnościami w poruszaniu się, proponowano skorzystanie z wózka inwalidzkiego, ale seniorka taką możliwość kategorycznie odrzuca.

The Telegraph przekonuje, że Elżbieta II pojawić się może tylko na słynnym balkonie, gdzie towarzyszyć jej będzie okrojone grono rodzinne. Zabraknie nawet księcia Harry'ego i jego żony i dzieci.