Zamknij

Klan: Borkowski szczerze o odejściu Naruszewicz: "Widzowie nic nie stracili". Pochwalił nową Beatę

30.09.2021 17:17

Jacek Borkowski skomentował odejście Doroty Naruszewicz z "Klanu". Serialowy Rafalski wyznał, że nie tęskni za dawną towarzyszką z planu, a widzowie niewiele stracili w związku z jej zniknięciem. Pochwalił za to nową odtwórczynię Beaty, Magdalenę Wójcik. 

Jacek Borkowski i Beata Naruszewicz
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS, Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Serial "Klan" jest emitowany nieprzerwanie od września 1997 roku. Przez lata widzowie mieli okazję śledzić burzliwe losy członków rodzin Lubiczów i Chojnickich. Wiele postaci stało się ulubieńcami widzów, a nawet doczekało się miana kultowych, jak choćby do dziś chętnie cytowani Rysiek z "Klanu" (w tej roli Piotr Cyrwus) czy "Bożesz ty mój" ciocia Stasia od słynnych ziółek. 

Z czasem popularna telenowela ewoluowała. Znikali dobrze znani bohaterowie, pojawiali się nowi. Niestety widzowie oceniają, że z roku na rok serial podupada na jakości. Narzekają na nudne wątki, drewniane dialogi i naciąganą fabułę. Regularnie pokazywane są sceny trącące absurdem lub zwyczajnie budzące zażenowanie. Aktualną odsłonę "Klanu" krytykują nawet byłe gwiazdy telenoweli i podkreślają, że od dawna nie jest to ta sama produkcja, w której kiedyś z przyjemnością grali. 

Klan: Jacek Borkowski chłodno o odejściu Doroty Naruszewicz z serialu 

Po latach emisji "Klanu" głos zabrał także Jacek Borkowski, czyli słynny Piotr Rafalski mający syna z Beatą Chojnicką-Borecką, którą przez kilkanaście lat grała Dorota Naruszewicz. W 2011 roku aktorka odeszła z telenoweli, a rolę Beaty przejęła Magdalena Wójcik. Jacek Borkowski jest zdania, że widzowie niewiele stracili po odejściu Naruszewicz, w dodatku podkreśla, że nie tęskni za dawną towarzyszką z planu. 

Nie mam czasu, by tęsknić za Dorotą Naruszewicz. Wprawdzie ona bardzo dobrze grała swoją rolę, ale przyszła do tej postaci inna koleżanka, którą bardzo cenię - powiedział serialowy Rafalski w rozmowie z "Faktem".

Aktor chwali warsztat aktorski Magdaleny Wójcik i twierdzi, że jego koleżance z teatru udało się zbudować inną Beatę, z korzyścią dla postaci jak i całego serialu. 

Byliśmy razem w jednym teatrze wiele lat i dobrze się nam pracuje z Magdą Wójcik. To świetna aktorka, zrobiła z Beaty troszkę inną kobietę, co na pewno też odświeżyło serial. Widzowie nic nie stracili, że Dorota odeszła - stwierdził Jacek Borkowski. 

Dorota Naruszewicz wraca do showbiznesu? Gwiazda "Klanu" zaskoczyła wyznaniem 

EN_01465341_0059
fot. Piotr Molecki/East News
EN_01472096_0054
fot. Damian Klamka/East News
EN_01490348_1703
fot. TRICOLORS/East News
loader