Obserwuj w Google News

Kinga Rusin znowu uderza w rządzących. "Wykorzystuje się tragedię do odwrócenia uwagi"

2 min. czytania
15.04.2021 10:37
Zareaguj Reakcja

Kinga Rusin po raz kolejny skomentowała sytuację polityczną w Polsce. Dziennikarka pod zdjęciem z basenu na Sri Lance ostro podsumowała działania rządzących oraz Trybunału Konstytucyjnego wokół instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich.

Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Kinga Rusin od dłuższego czasu przebywa na Malediwach. Gwiazda chętnie dzieli się zdjęciami w egzotycznym klimacie, jednak nie zapomina o Polsce. Dziennikarka wciąż aktywnie komentuje sytuację polityczną w kraju. Tym razem zwróciła uwagę na decyzje partii rządzącej i Trybunału Konstytucyjnego, które jej zdaniem doprowadzają do upadku niezależnego Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Tymczasem w Polsce wykorzystuje się tragedię pandemii do odwrócenia uwagi i dorzyna się kolejną instytucję demokratycznego państwa prawa. Zgodnie z wolą rządzących nastąpi upadek niezależnego Rzecznika Praw Obywatelskich. Rządzący dokonają tego rękami kadłubowego Trybunału NIEkonstytucyjnego, w którego składzie mamy dublerów, Krystynę Pawłowicz i Piotrowicza. Widok prokuratora stanu wojennego musztrującego niezależnego rzecznika obywateli, broniącego na co dzień resztek państwa prawa, przejdzie do historii hańby - oceniła ostro Kinga Rusin.

Zobacz także:  Kinga Rusin zaatakowała polski rząd. Mocne słowa dziennikarki: "Złodzieje, kłamcy i podpalacze"

Kinga Rusin o funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich. Ostre słowa

Była prowadząca programu "Dzień dobry TVN" zaapelowała do celebrytów, którzy cieszą się pokaźnym gronem odbiorców, aby wypowiadali się na temat sytuacji politycznej kraju. Gwiazda dodała, że sama celowo zamieszcza tak ważne wiadomości pod kolorowymi zdjęciami ze Sri Lanki, aby dotarły do większej liczby osób.

- PiS rekomenduje na stanowisko rzecznika WSZYSTKICH obywateli (również niewierzących czy homoseksualnych) ... posła PiS. Prośba do osób, które mają setki tysięcy, a nawet miliony obserwatorów, i nie jest im wszystko jedno, żeby mocniej angażowały się publicznie w sprawy obywatelskie. P.S. Wybieram takie zdjęcia, które dają postom szansę na największe zasięgi na Instagramie - wyjaśnia Kinga Rusin.

Zgadzacie się z nią?