Zamknij

Kinga Rusin zaliczyła wpadkę. Pomyliła miejsce katastrofy, w której zginęła Anna Jantar

Sylwia Wamej
13.05.2019 13:47

Kinga Rusin w niedawnym wydaniu „Dzień dobry TVN” zaliczyła wpadkę. Dziennikarka w rozmowie z Natalią Kukulską nawiązała do katastrofy, w której zginęła jej mama – Anna Jantar. Rusin pomyliła jednak miejsce wypadku. Jak na wtopę zareagowała Natalia Kukulska?

Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Kinga Rusin zaliczyła wpadkę w „Dzień Dobry TVN”

Kinga Rusin i Piotr Kraśko gościli w „Dzień dobry TVN” Natalię Kukulską, która opowiedziała o koncercie ku pamięci Anny Jantar. Dziennikarka zapytała też artystkę o katastrofę lotniczą, w której zginęła jej mama. W tym roku mija 39 lat od katastrofy lotniczej samolotu Ił-62, do której doszło niedaleko warszawskiego Okęcia. Kinga Rusin pomyliła jednak miejsca wypadku i nawiązała do innej katastrofy – w lesie kabackim.

– Pojechałaś po raz pierwszy od 39 lat na miejsce katastrofy do Lasu Kabackiego i powiedziałaś takie słowa: „Czy jest sens wracać do dramatycznych szczegółów i otwierać ranę? Sensem jest jedynie ocalić od zapomnienia” – powiedziała Rusin. Natalia Kukulska szybko skomentowała wpadkę Rusin.

– Sprostuję tylko, że to nie do Lasu Kabackiego, tylko niedaleko Okęcia. To inne miejsce, inna katastrofa się tam wydarzyła – wyjaśniła artystka. To katastrofa, która miała miejsce w 1987 roku. Zginęły wtedy 183 osoby.

Piotr Kraśko i Natalia Kukulska bronią Kingi Rusin

Natalia Kukulska również na swoim Instagramie skomentowała całą sytuację, która miała miejsce w „Dzień Dobry TVN”. Podkreśliła, że nie ma za złe Kindze tego, że ta pomyliła miejsca wypadku.

„Kinga zadała mi pytanie dotyczące miejsca katastrofy, w której zginęła moja mama, a które po wielu latach postanowiłam zobaczyć... powiedziała o Lesie Kabackim. Owszem, pomyliła miejsca. Wiele osób myli. Dziennikarze w ferworze dysponowania wieloma informacjami również mogą się pomylić. Sprostowałam dla porządku. Nie mam jej tego za złe. Kinga jest profesjonalistką i wrażliwym człowiekiem” –  podkreśliła Natalia.

Obronić koleżankę z programu postanowił również Piotr Kraśko. „A co do mojej telewizyjnej siostry @kingarusin każdemu z nas zdarza się pomylić, jej naprawdę wyjątkowo rzadko. Jest jedną z najlepiej przygotowanych do pracy osób, jakie znam” – napisał dziennikarz na swoim Instagramie.

 

RadioZEt.pl/ SW