Zamknij

Kinga Rusin w podziękowaniach dla WOŚP zaatakowała rząd i TVP. "Partyjna telewizja" [VIDEO]

31.01.2022 11:51

Kinga Rusin opublikowała w sieci nagranie, w którym wspiera WOŚP i dziękuje Jurkowi Owsiakowi. Przy okazji dziennikarka nie szczędziła gorzkich słów polskiemu rządowi, dostało się także Telewizji Polskiej.

Kinga Rusin
fot. screen: Instagram / kingarusin

Kinga Rusin to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek i prezenterek, która przez wiele lat uznawana była za jedną z największych gwiazd stacji TVN. Nie sposób odmówić jej zawodowego doświadczenia, karierę rozpoczynała w Telewizji Polskiej, realizowała między innymi reportaże ze Stanów Zjednoczonych. Z TVN związała się w 1997 roku, by po trzech latach zawiesić dziennikarką karierę. Powróciła w roku 2005 jako prowadząca "Dzień Dobry TVN", zwyciężyła w finale 4. edycji z "Tańca z gwiazdami", została także jurorką programu "You Can Dance". W latach 2016-2019 podbiła serca widzów jako prowadząca "Agent. Gwiazdy". W sierpniu 2020 roku nieoczekiwanie odeszła z "Dzień Dobry TVN" i postanowiła poświęcić nowym wyzwaniom.

Rusin posiada grono oddanych fanów, z którymi kontaktuje się między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim profilu na Instagramie publikuje zdjęcia i nagrania z zagranicznych wyjazdów, a także przemyślenia na tematy społeczno-polityczne. Była gwiazda śniadaniowego hitu TVN nie ukrywa, że nie po drodze jej z działaniami polskiego rządu, wielokrotnie krytykowała PiS, otwarcie wspierała środowiska LGBT i uczestniczyła w strajkach kobiet. Także przy okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwoliła sobie na krytykę partii rządzącej, wspomniała także o Telewizji Polskiej.

Kinga Rusin zaatakowała rząd i TVP przy okazji wsparcia WOŚP

Na profilu Kingi Rusin na Instagramie pojawiło się nagranie, na którym dziennikarka na tle pięknego wodospadu zachęcała do wsparcia WOŚP, którego jest gorącą zwolenniczką.

- Na ten dzień czekamy cały rok! Dziś my Polacy, gdziekolwiek jesteśmy, gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zachęcamy z Markiem wszystkich: grajmy razem! Przesyłamy Wam najwspanialszą muzykę świata - muzykę natury (słychać ją w tle nagrania) i wpłacamy na konto WOŚP ponad 30 tysięcy złotych - poinformowała.

Przekazanie tak wysokiej kwoty to piękny gest. Rusin przy okazji postanowiła przypomnieć fanom, że rząd źle gospodaruje pieniędzmi, przez co cierpi między innymi wspierana przez WOŚP służba zdrowia. Kinga nie szczędziła gorzkich słów.

- Pobijmy kolejny rekord, żeby wspomóc polską służbę zdrowia i szpitale, na które w budżecie Państwa ciągle brakuje pieniędzy, bo idą one do partyjnej telewizji, na podsłuchiwanie opozycji Pegasusem, na inwestycje widma, na fundacje powiązane z władzą, na Mejzów i Obajtków - oceniła surowo.

Swoją wypowiedź zakończyła jednak bardzo pozytywnym akcentem, doceniając zaangażowanie wolontariuszy i samego Jurka Owsiaka, który wykonuje wspaniałą pracę mimo trudności.

- Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, sztabom, każdemu wpłacającemu z osobna i oczywiście wspaniałemu dyrygentowi, który, mimo nagonki, hejtu, pomówień, szkalowania, nie poddaje się i gra dalej! Do końca świata i jeden dzień dłużej! Nisko się kłaniamy i do następnego razu! Razem stanowimy niesamowitą siłę! Moc to działanie! Dziękujemy WOŚP - podsumowała Rusin.

Miejmy nadzieję, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie mogła pochwalić się kolejnym rekordem.