Zamknij

Kinga Rusin ostro uderza w rząd i dziennikarzy TVP. "Reżimowe kreatury"

30.07.2021 16:26

Kinga Rusin chętnie udziela się w mediach społecznościowych, często komentując najważniejsze wydarzenia z Polski oraz ze świata. Ostatnio dziennikarka zwróciła uwagę na sytuację stacji TVN, w której dawniej pracowała. Gwiazda nie kryła swojego oburzenia postępowaniem polityków oraz przedstawicieli TVP.

Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Kinga Rusin regularnie zamieszcza nowe wpisy w mediach społecznościowych. Dziennikarka dzieli się pięknymi zdjęciami w wakacyjnym klimacie, jednak opisy pod fotografiami często dotyczą poważnych spraw. Była gwiazda programu śniadaniowego "Dzień dobry TVN" nie kryje swoich przekonań czy poglądów politycznych. Ostatnio zwróciła uwagę na sytuację stacji TVN24, która czeka na przyznanie koncesji. Kinga Rusin martwi się o wolność mediów w Polsce.

- PiS-owscy czynownicy i reżimowe kreatury: Jakimowicze i Ogórki, aż się ślinią z podniecenia, patrząc na atak na TVN. Mówią publicznie o dziennikarzach wolnych mediów per "szmaciarze" i zarzucają im przyjmowanie srebrników od "obcego kapitału". Marzy im się PRL, marzy im się polska Białoruś bez wolnych mediów - zaczęła swój wpis.

Kinga Rusin ostro o sytuacji mediów w Polsce. "Koniec dyktatury ciemniaków i przestępców"

Kinga Rusin zwróciła uwagę na ostatnie szokujące słowa Jarosława Jakimowicza. "Spieszcie się, szmaciarze, zadawać pytania..." - powiedział celebryta do dziennikarzy zatrudnianych przez grupę Discovery. Była gwiazda TVN wierzy jednak w to, że nawet mimo ataków, niezależne dziennikarstwo nie zniknie.

- Wasze niedoczekanie, funkcjonariusze opłacani z naszych podatników, pieniędzy! Nie uda się wam zniszczyć niezależnego dziennikarstwa i przejąć niezależnej telewizji! TVN nie przestanie nadawać i żaden pachołek władzy nie poprowadzi ani "Uwagi", ani "Faktów"! A koniec dyktatury ciemniaków, kłamców i przestępców nadejdzie szybciej, niż myślicie! - dodała.

Kinga Rusin nie szczędziła gorzkich słów politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Telewizji Polskiej, której prezesem jest Jacek Kurski.

- Zdemolowaliście demokratyczne instytucje prawa, przejęliście publiczne, czyli należące do nas wszystkich, media i zrobiliście z nich swoją obrzydliwą, propagandową tubę. A teraz chcecie mieć następną. Żeby już nikt nigdy nie dowiedział się o waszych bezeceństwach, złodziejstwie, kłamstwach, przewałach i ewidentnych już teraz planach przesunięcia nas w orbitę "wielkiego brata ze wschodu" - podsumowała.

W komentarzach pod jej wpisem rozpoczęła się gorąca dyskusja. Większość fanów zgadza się jednak z podejściem Rusin.

loader