Zamknij

Kinga Rusin ostro oceniła przemówienie Agaty Dudy. Pochwaliła Ołenę Zełenską

Sylwia Wamej
10.03.2022 16:19

Kinga Rusin należy do grona gwiazd, krytycznie oceniających działania polskiego rządu. Ostatnio dziennikarka wbiła szpilę Agacie Dudzie, która wypowiedziała się na temat wojny. Była gwiazda TVN pochwaliła z kolei żonę prezydenta Ukrainy - Ołenę Zełenską.

Kinga Rusin, Agata Duda
fot. Instgram.com/ King Rusin/ East News

Kinga Rusin już nie raz krytykowała poczynania polskiego rządu. Tym razem dziennikarka zareagowała na przemówienie Agaty Dudy w Dzień Kobiet. Przypomnijmy, że żona prezydenta Andrzeja Dudy apelowała do kobiet z Rosji, aby te zatrzymały wojnę w Ukrainie.

Zobacz też  Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Kinga Rusin ostro oceniła przemówienie Agaty Dudy. Pochwaliła Ołenę Zełenską

 „Rosyjskie kobiety zatrzymajcie wojnę" - mówiła. Apelowała też, aby zdjęcia z takim właśnie napisem publikować w sieci. Fotografia Agaty Dudy jako wzór pojawiła się na oficjalnej stronie prezydenta, z kolei opis akcji przetłumaczony został na cztery języki.

Akcja Agaty Dudy nie umknęła uwadze stowarzyszeniu Dziewuchy Dziewuchom. Aktywistki krytycznie odniosły się do przemówienia Dudy, wyjaśniając m.in. że rosyjskie kobiety mają niewiele do powiedzenia w kwestii działań wojennych.

„Ilekroć Agata Duda przerywa milczenie, jest tylko gorzej” - piszą aktywistki, dodając: „Czy można się bardziej zaorać? Droga Agato, to nie rosyjskie kobiety są odpowiedzialne za wojnę – to jest męska zabawa zakorzeniona w toksycznych wzorcach”. Stowarzyszenie Dziewuchy Dziewuchom zwraca uwagę na niełatwą codzienność rosyjskich kobiet.

"Choć przemoc domowa ma w Rosji niebywałą skalę, za rządów Putina wprowadzono prawo, zgodnie z którym pierwsze pobicie w rodzinie nie jest przestępstwem. Dopiero »dogrywka« ma taką kwalifikację”  - czytamy.

Post Dziewuchy Dziewuchom udostępniła Kinga Rusin, która zachęciła swoich fanów do przeczytania posta w całości. "Bardzo trafne spostrzeżenie" - napisała dziennikarka. Podkreśliła też, że chętnie poleciłaby ten tekst Pierwszej Damie, lecz ta nie ma konta na nstagramie. Pochwaliła za to Instagram Ołeny Żełenskiej, dodając, ze to konto trzeba koniecznie śledzić.

Kinga Rusin
fot. Instagram.com/ Kinga Rusin
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official