Zamknij

Kinga Rusin o rosyjskich żołnierzach. Pokazała wstrząsające nagranie. "Zwyrodnialcy, nowi faszyści" [WIDEO]

Maciej Friedrich
17.03.2022 10:02

Kinga Rusin jest oburzona biernością świata na rosyjską agresję w Ukrainie. Dziennikarka opublikowała wstrząsające wideo i porównała rosyjskich żołnierzy do faszystów, pokazując jednocześnie okrucieństwo najeźdźców i cierpienie ludności cywilnej. 

Kinga Rusin
fot. screen: Instagram / kingarusin

Kinga Rusin to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek, prezenterek i osobowości telewizyjnych, która imponuje zawodowym doświadczeniem. Karierę rozpoczynała w Telewizji Polskiej, między innymi przygotowując reportaże ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkała z ówczesnym mężem Tomaszem Lisem. W 1997 roku związała się ze stacją TVN jako prowadząca programu "Wizjer", jednak największą sławę przyniosła jej rola gospodyni śniadaniowego formatu "Dzień Dobry TVN" i zwycięstwo w 4. edycji "Tańca z gwiazdami". Przez lata Rusin zyskała status jednej z największych gwiazd TVN, bez której widzowie nie wyobrażali sobie ulubionego porannego programu. Jednak Kinga w sierpniu 2020 roku niespodziewanie zrezygnowała z pracy i zapowiedziała, że zamierza szukać nowych zawodowych wyzwań.

Dziennikarka nie usunęła się w cień, nadal jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i komentuje społeczno-polityczne wydarzenia. Nie jest tajemnicą, że Rusin mocno zaangażowała się w pomoc uchodźcom z najechanej przez Rosję Ukrainy i potępia działania reżimu Władimira Putina oraz brutalność rosyjskich żołnierzy. Podobnie jak kolega z "Dzień Dobry TVN" Filip Chajzer, opublikowała w sieci wstrząsający film, na którym pokazuje tragiczne oblicze inwazji. Nie ma wątpliwości, że rosyjscy żołnierze zachowują się jak faszyści.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official
Zobacz także

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Kinga Rusin pokazała wstrząsające nagranie z Ukrainy. Porównała Rosjan do faszystów

Na profilu Kingi Rusin na Instagramie pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jak wielkie zniszczenia poczyniła rosyjska inwazja na Ukrainę. Na filmie widzimy także cierpienie ludności cywilnej, która jest atakowana i mordowana przez rosyjskich żołnierzy.

- Nie zamykajcie oczu! Nie wyłączajcie głosu! Obejrzyjcie do końca! Ta zbrodnia dzieje się tu i teraz, tuż za naszą granicą! Zabójcy, zwyrodnialcy, nowi faszyści nie mają żadnych zahamowań, nie ma dla nich świętości, nie istnieją konwencje, międzynarodowe ustalenia. Zabijają z zimną krwią, dzieci, matki, starców, młodych- wszystkich. Niszczą kraj swojego sąsiada, bombardują domy i schrony, wsie i miasta, teatry i bloki - wszystko - czytamy w opisie nagrania.

Rusin zdaje sobie sprawę, jak ważna jest walka z dezinformacją i pokazywanie prawdziwego, tragicznego obrazu rosyjskiej agresji. Dziennikarka nie ukrywa, że jej zdaniem świat robi za mało, by pomóc Ukrainie.

- Gdzie jest ONZ!? Dlaczego błękitne hełmy nie ochraniają korytarzy humanitarnych!? Dlaczego pozwala się dokonywać masakry ludności cywilnej!? Ten wstrząsający film pokazał dziś przed Kongresem USA prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełensky. Powiedział: „Zobaczcie, co robią mojemu krajowi”. Łzy nie przestają płynąć - podsumowała.

Ciężko nie zgodzić się ze smutną konstatacją Kingi.