Zamknij

Kinga Rusin ostro o polskim systemie edukacji. "Zaczęli przyuczać do nietolerancji i zaściankowości"

02.09.2021 10:55

Kinga Rusin opublikowała na Instagramie wpis, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami związanymi z początkiem roku szkolnego. Dziennikarka w ostrych słowach zwróciła się do ministra edukacji. Ma także ważny apel do młodzieży oraz nauczycieli.

Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Kinga Rusin często dzieli się swoimi poglądami na różne tematy w mediach społecznościowych. Ostatnio na jej Instagramie pojawił się kolejny wpis - tym razem związany z początkiem roku szkolnego. Była prezenterka "Dzień dobry TVN" martwi się o polską młodzież oraz dzieci. W ostrych słowach zwróciła się do najważniejszych osób w ministerstwie edukacji, które, zdaniem dziennikarki, próbują narzucić młodym swoje poglądy.

- Patrząc na horyzont. Ps. "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". No to zaczęli wychowywać i przyuczać do nietolerancji, do ksenofobii, do homofobii, do zaściankowości, do kompleksów podlanych sosem manii wielkości. Biedne dzieciaki - zaczęła swój wpis Kinga Rusin.

Kinga Rusin ostro o polskim systemie edukacji. Ma apel do młodzieży

Kinga Rusin zwróciła uwagę na rolę nauczycieli, rodziców, a także niezależnych źródeł informacji, które mogą pomóc ukształtować światopogląd młodzieży.

- Na szczęście macie rodziców, nauczycieli oraz internet (i dzięki temu okno na świat)! Żaden pisowski urzędas, nawet z najbardziej idealnym przedziałkiem, nie będzie narzucał swoich ograniczonych, chorych poglądów młodym ludziom i naznaczał ich własnym piętnem! - dodała.

Zobacz także: Kinga Rusin zaatakowała polski rząd. Mocne słowa dziennikarki: "Złodzieje, kłamcy i podpalacze"

Gwiazda ma ważny apel do młodych ludzi. Sama jest matką dwóch córek - 21-letniej Igi oraz 15-letniej Poli. Nic dziwnego, że tak bardzo na sercu leży jej wychowanie młodzieży.

- Kochani! Świat stoi przed Wami otworem! Wiedza (ta prawdziwa, a nie ocenzurowana przez zatwardziałych demagogów) jest na wyciągnięcie palca na klawiaturze komputera. Jestem pewna, że wiecie, jak z niej korzystać. Wierzę w młodych ludzi i liczę na ich przekorę. Im mocniej ktoś będzie chciał was indoktrynować, im mocniej będzie przykręcał Wam śrubę, im silniej dociskał, tym wyżej i dalej mu odskoczycie! Trzymajcie się i nie dajcie się. Tego wam życzę z okazji rozpoczęcia tego najbardziej chorego roku szkolnego od 32 lat!

Kinga Rusin zwróciła się także do nauczycieli i wychowawców, którzy mają możliwość przeciwstawić się pomysłom proponowanym przez ministra edukacji Przemysława Czarnka. Niestety, zdaniem dziennikarki, walka z systemem może zakończyć się zwolnieniami niektórych pracowników szkoły.

- Trzymam też mocno kciuki za wszystkich wspaniałych nauczycieli, którzy są misjonarzami prawdziwej wiedzy i mądrości, którzy będą musieli walczyć z systemem, ryzykując swoją posadą - podsumowała.