Zamknij

Kinga Rusin gratuluje Stingowi odwołania koncertu w TVP. "Nadal mogę Cię po prostu podziwiać"

Sylwia Wamej
26.03.2022 16:18

Kinga Rusin była jedną z gwiazd, która apelowała do Stinga, aby ten nie występował na Gali Wiktory w Telewizji Polskiej. Apel publicznych osób zadziałał, ponieważ na tydzień przed wydarzeniem pojawiło się oficjalne oświadczenie Universal Music Polska, gdzie można przeczytać, że gwiazdor nie wystąpi na imprezie TVP. Na Instagramie Rusin pojawi się post, w którym dziennikarka wyznała, że bardzo się cieszy z decyzji muzyka.

Kinga Rusin
fot. Instagram.com/ Kinga Rusin

Kinga Rusin w ostatnich dniach apelowała do Stinga, aby ten nie występował na Gali Wiktory w Telewizji Polskiej. Podobny apel wystosował m.in. Mariusz Szczygieł, pisząc, że Telewizja Polska nie ma nic wspólnego z demokratycznymi mediami. Posty gwiazd skierowane do Stinga podziałały, gdyż na tydzień przed imprezą pojawiło się oświadczenie Universal Music Polska potwierdzające odwołanie wizyty Stinga w Polsce.

Kingę Rusin najwyraźniej bardzo ucieszyła ta informacja, gdyż opublikowała na swoim profilu nagranie z nowojorskiego koncertu brytyjskiego gwiazdora, na którym bawiła się siedem lat temu. Gwiazda nie ukrywa, że bardzo cieszy się z tego, że Sting nie wystąpi na imprezie TVP.

Zobacz też: Kinga Rusin wróci do TVN? "Oni za nią tęsknią, po cichu zazdroszczą"

 Kinga Rusin gratuluje Stingowi odwołania koncertu w TVP. "Nadal mogę Cię po prostu podziwiać"

"4.11.2015, Nowy Jork, Carnagie Hall, gala Fundacji Davida Lyncha, BE YOURSELF, NO MATTER WHAT THEY SAY! śpiewa Sting - zaczęła swój wywód "reporterka bez granic". Wyciągnęłam to nagranie z czeluści archiwum mojego telefonu. Takie lekko niewyraźne, bo ręce mi się trzęsły. Ot, nagranie fanki podekscytowanej faktem oglądania i słuchania swojego idola z odległości kilku metrów. Pamiętam te emocje. Dziś je sobie znów przypomniałam i postanowiłam się z Wami podzielić, żeby uczcić decyzję Stinga o odwołaniu występów w TVP" - napisała gwiazda, dodając:

"Sting jest wielki, jako artysta i jako człowiek! Walczący o swoje ideały, demokrację, tolerancję, ochronę środowiska - kontynuowała. A do tego jak pisze, komponuje i śpiewa!!! Gdyby zagrał w TVPis, zaprzeczyłby wartościom, które od zawsze wyznaje, bo TVPis staje do nich w ewidentnej opozycji" - podkreśliła Rusin.

"Dziękuję Ci, Sting, że nadal mogę Cię po prostu podziwiać. A teraz nawet jeszcze bardziej. Presja ma sens! Głośne wyrażenie sprzeciwu ma sens! Zawsze to powtarzam. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji, dzięki której prawda o TVP dotarła do Stinga. BE YOURSELF, NO MATTER WHAT THEY SAY! Słuchajmy Stinga! Nie musi być "na żywo"!" - zakończyła gwiazda.

loader